Békés megye 1-es számú választókerülete szintén egy csatatérkörzet, olyannyira, hogy 2018-ban a most is induló fideszes Herczeg Tamás a szavazatok 44,7 százalékával győzött. Ez egyébként azt jelenti, hogy az Egységben Magyarországért jelenlegi pártjai akkor több szavazatot kaptak, mint a Fidesz:
A Herczeg Tamás-Stummer János párviadalt azonban többen is igyekeznek megzavarni.
Egyszer csak ugyanis megjelent
- Faragó Anett,
- Faragó Betti,
- Faragó Gergely,
- Faragó Lajos Gergely,
- valamint Csurár Ibolya
független jelöltek, akiket tegnap nem jogerősen nyilvántartásba is vett a helyi választási iroda. Hogy pontosan mennyiben különbözik egymástól a választási programjuk, illetve hogy Betti és Anett fiskális politikája között mi a különbség, azt sajnos nem tudjuk. Az viszont a közösségi oldalon böngészve kiderült, a Békéscsabán és környékén élő Faragó vezetéknevű független jelöltek jól ismerik egymást.
De van még más közös ismerősük is.
Ugyanis független jelöltként bejelentette indulási szándékát Nagy Zsolt is, aki közös(!!!) Facebook-oldalt működtet azzal a Szegedi Évával, aki a Gattyán-féle "párt" itt induló jelöltje, és aki civilben - értesülésünk és a közösségi oldal szerint - Nagy Zsolt élettársa.
Hamis ajánlásokkal bukott le a Gattyán-párt jelöltje Szabolcs 5-ben: elutasították az indulását
Az országgyűlési választások közeledtével mindig megjelennek a kamupártok kamu jelöltjei is, akiknek az a legfontosabb közös ismérvük, hogy mivel nincs mögöttük társadalmi (vagy politikai) bázis, csalás nélkül arra sem képesek, hogy összegyűjtsék az egyéni indulásukhoz szükséges 500 érvényes ajánlást.
De nemcsak a Faragó vezetéknevű független jelöltekkel van kapcsolatban a Szegedi-Nagy páros, hanem a Fidesz-közelivé avanzsáló börtönviselt Zuschlag Jánossal, valamint a Csurár-rokonsággal is.
Mindenesetre így már érthető Szegedi Éva bemutatkozó mondata a Gattyán-párt honlapján:
"Elengedhetetlennek tartom, hogy megtöltsük a Parlamentet olyan politikusokkal, akik emberségesen, mérsékelten és legfőképp a saját körzetük érdekeit szem előtt tartva alapozzák meg egy új Magyarország jövőjét".
Gődény György hatszáz ajánlását dobták vissza, erről panaszkodik egy embere egy hangfelvételen
Nem megy a kamupártoknak az ajánlások gyűjtése. Úgy tűnik, 2022-ben a választók már sokkal tudatosabban írják alá az ajánlóíveket, mint négy éve. Ennek nyomán még az olyan, aránylag ismertebb formációk, mint például a Szanyi Tibor - Thürmer Gyula által irányított Munkáspárt-ISZOMM pártszövetség jelöltjei is csak nagyon nehezen tudják megszerezni a szükséges mennyiségű érvényes ötszáz aláírást.