Két pénzügyőr egy darabig biztosan nem dolgozik zsebre

Még hogy nem büntetik az országban a korrupciót.

Dobó Dénes elmondta: a járásbíróság nyomozási bírójának álláspontja szerint a letartóztatott két gyanúsított esetében az alapos gyanú tárgyát képező bűncselekmény súlyára és magas büntetési tétellel fenyegetettségére és egyéb körülményekre tekintettel megalapozottan kell tartani attól, hogy szabadlábon hagyásuk esetén a hatóságok elől megszöknének vagy elrejtőznének. 
    
Emellett alappal lehet következtetni arra is, hogy a bizonyítási eljárást veszélyeztetnék. A 13 bűnügyi felügyelet alá helyezett gyanúsítottnál fennáll az elérhetetlenné válás veszélye - tette hozzá.
    
A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerdán jelentette be, hogy hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt gyanúsítottként hallgatott ki és vett őrizetbe tizenhat, a beregsurányi magyar-ukrán határállomáson szolgáló pénzügyőrt.
    
Keresztes Imre főügyész közleményében azt írta, a megalapozott gyanú szerint a beregsurányi közúti határátkelőhelyen szolgálatot teljesítő pénzügyőrök a Magyarország területéről Ukrajnába kilépő és általános forgalmi adót visszaigénylő emberektől a hivatalos eljárásuk során rendszeresen jogtalan előnyt, jellemzően készpénzt fogadtak el.
    
A pénzügyőrök a korrupciós tevékenységet egymás cselekményeiről tudva, az adott szolgálatban dolgozó osztályvezetők segítségével rendszeresen és szervezett módon, legkésőbb 2018 novemberétől végezték - tette hozzá a főügyész.
    
A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult ügyben a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség kedden házkutatást és motozást tartott a határállomás egyes részein, illetve a gyanúsítottak lakó- és tartózkodási helyén több regionális nyomozó ügyészség, a Nemzeti Védelmi Szolgálat, a Készenléti Rendőrség és a Terrorelhárítási Központ közreműködésével.
    
Az ügyben gyanúsítottként kihallgatott tizenhat - köztük öt tiszti rendfokozatú - pénzügyőrt őrizetbe vették, az ügyészség valamennyiük letartóztatását indítványozza.