Görögország - ez egy puccs

Görögország pénzügyi szuverenitásának a megfosztásaként, egyenesen "puccsként" értékeli a Twitter-oldalon #ThisIsACoup (Ez egy puccs) címke (hashtag) alatt megjelent üzenetek tömkelege azt, hogy az európai hitelezők nagyon szigorú feltételekhez kötötték a Görögországot kisegítő újabb pénzügyi mentőcsomag odaítélését.
 
A ThisIsACoup az egyik legtöbbet használt címke Görögország, Franciaország, Németország és Nagy-Britannia online platformjain.
 
Népszerűsítésében szerepet játszott Paul Krugman, a Görögország hitelezőit gyakran és élesen bíráló amerikai Nobel-díjas közgazdász, aki a The New York Times véleményrovatában úgy vélte, a #ThisIsACoup fején találta a szöget. Mint írta, amit Görögországgal művelnek, 
"már nem egyszerűen kíméletlenség, hanem bosszúállás, a nemzeti szuverenitás teljes lerombolása".
Az "ez egy puccs" címke lényege, hogy használói szerint az eurózóna országai - Németország és Finnország megszorításokat pártoló politikusai vezetésével - olyan "visszautasíthatatlan ajánlatot" terjesztettek Görögország elé, amely olyan intézkedéseket követel meg Athéntól, hogy gyakorlatilag ellenőrzésük alá kerüljön a görög gazdaság.
 
A hétfő reggel Brüsszelben létrejött megegyezés hírek szerint többek között azt írja elő Görögországnak, hogy az athéni parlament legkésőbb szerdán fogadjon el adóemeléseket, a nyugdíjkorhatár felemelését, és helyezzen "letétbe"  50 milliárd euró értékű állami vagyont. Ha Athén elutasította volna az európai hitelezők javaslatát, Görögország valószínűleg nem őrizhette volna meg eurózóna-tagságát.