Jászapátiban egy ezresért már kristályhoz lehet jutni

Jászapátiban egy ezresért már kristályhoz lehet jutni

Egyre olcsóbbak a kotyvasztott drogok, a dílerek pedig sokszor megússzák enyhébb büntetéssel a jogszabályi kiskapuk miatt.

A jászsági rendőrök Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei és a Heves vármegyei kollégáikkal közösen egy jászapáti kábítószer-kereskedőre csaptak le január 8-án - írja a police.hu.

A nyomozó hatóság adatai alapján a nő huzamosabb ideje kristály fantázianevű új pszichoaktív anyagot árult.

Egy adag drogot ára mindössze 1000 forintért kínált.

A nyomozók az otthonában 46 gramm kábítószergyanús fehér port, 55,5 gramm növényi származékot, mobiltelefonokat és arany ékszert foglaltak le. A 42 éves nőt gyanúsítottként hallgatták ki új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntett miatt. Kihallgatását követően őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

A Jobbik szorosabbra húzná a hurkot a dílerek körül

A párt az elmúlt hetekben több törvénymódosítást is kezdeményezett a drogjárvány elleni küzdelem jegyében.

Ander Balázs, a párt alelnöke november 7-i sajtótájékoztatóján közölte: országgyűlési határozati javaslatban kezdeményezik, hogy

- zárják be a drogkereskedők előtt a csekély mennyiségű kábítószerrel való visszaélés jelentette kiskaput, hiszen a dealerek pontosan tudják, mekkora mennyiséget maguknál tartva esnek még az enyhébb elbírálás alá.

- Vezessék be a közösségi távoltartás intézményét a hazai jogrendbe, azaz büntetésük letöltése után még egy-három évig ne térhessenek vissza korábbi lakhelyükre a drogkereskedők.

A Jobbik kezdeményezi azt is, hogy minden olyan szert, amit fellelnek a terjesztőknél, és alkalmas arra, hogy tudatmódosult állapotot idézzen elő a fogyasztóinál, minősíthessék kábítószernek.

A jelenlegi szabályozás szerint van egy lista, ami a szintetikus drogokat tartalmazza, és ami nem tartozik bele, az nem tekinthető kábítószernek vagy tudatmódosító szernek. Így hiába találják meg a dílereknél, nem tudják őket bíróság elé állítani.

Adorján Béla, a párt elnöke szerint ez a „mindent szabad, ami nem tilos” álláspont fékezi a rendőrség munkáját, hiába fordítanak rengeteg energiát a kábítószer elleni küzdelemre.