Magyar népmesék és mondák ihlette falfestményekkel színesült a főváros

A Földművelésügyi Minisztérium, Budapest Főváros Önkormányzata, a Magyar Turizmus Zrt. és a Színes Város Csoport együttműködésében Budapest mint fiatalos turisztikai célpont jelent meg a Színes Város projektsorozattal. A kezdeményezéshez csatlakozott a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. is, amelynek szintén fontos törekvése Budapest hatékony promóciójának elősegítése.
 
 
 
Az együttműködés keretében újabb kültéri falfestmények készültek el magyar és külföldi művészek jóvoltából. Céljuk, hogy fővárosunk egyre színesebb, vidámabb és ezáltal élhetőbb legyen az itt lakók és az ide látogatók számára is. A frissen elkészült tizenhárom falszínesítő projekt közül idén is közönségszavazáson választották ki a legszebbet.

A tűzfalakról

A fesztivál keretében Budapesten a nyáron összesen 13 falszínesítő projekt jött létre, az első tűzfal júniusban készült el. 
 
 
A falfestések tervezőit zártkörű, meghívásos pályázat keretében, szakmai zsűri választotta ki, a szakmai zsűri tagjai voltak: Sugár János egyetemi tanár (MKE); Pálfi György László egyetemi docens (MOME); Sidó Szabolcs vezérigazgató (Budapesti Városigazgatóság ZRT.); Dévényi Tamás elnök (Központi Műemléki Tervtanács).
 
A fesztivál záró projektjének tervező alkotója, Mesterházy Károly (alias BreakOne) a MOME - Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen végzett tervező grafika szakon. A művész Akácfa utcában található fecskés munkája a tavalyi fesztiválon közönségdíjban részesült. ,,Azért választottam a csodaszarvas tematikát idén, mert formavilágában, és a kompozíció szempontjából is jól felépíthető témának tartom, nem utolsósorban az üzenete, vagyis a magyar mondavilág köré épülő legendák is érdemesek arra, hogy a külföldről idelátogatókkal megismertessük őket."- mondta el idei alkotásáról Mesterházy Károly. 
 
 
A Földművelésügyi Minisztérium megbízásából összesen nyolc festmény készült Hungarikum témában, hogy a fiatalabb korosztályokhoz is közelebb hozzuk tradicionális értékeinket. A Magyar Turizmus Zrt. felkérésére idén négy új falszínesítő projektet valósítottak meg argentin, portugál, brit és magyar művészek. Ez utóbbiak arra a témára épültek, hogy mit gondolnak rólunk a külföldiek, és egyben mit üzennénk szívesen magunkról, ehhez kapcsolódott a BGYH Zrt,, amely Budapest ikonikus vonzerőit, a világhírű gyógyvizeket és gyógyfürdőket népszerűsíti az Erzsébet híd budai oldalán található hídpilléreken.
 
 
A Földművelésügyi Minisztérium környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára kiemelte: a magyarság csúcsteljesítményei iránt a hungarikumtörvény hatályba lépése óta élénk és folyamatos érdeklődés tapasztalható belföldön és külföldön egyaránt, hiszen ez egy minőséget visszaigazoló elismerés. Fontos, hogy az a belső érzelmi többlet, ami a hungarikumokhoz fűz bennünket, magyarokat, az a külföldi turisták számára is érthető legyen. A hungarikumok hagyományaink megőrzése és a nemzeti összetartozás erősítése mellett konkrét külgazdasági, turisztikai haszonnal járnak, és kultúrdiplomáciai előnyöket is hozhatnak Magyarország számára. Ezen túlmenően tevékenyen hozzájárulnak a pozitív nemzet- és országkép alakításához. A hungarikumok alatt nemcsak a hazai élelmiszer-különlegességeket értjük, hanem a magyar kultúra évezredes értékeit, a magyarság szellemi és anyagi alkotásait is. Közös figyelemfelkeltő, tájékoztató kezdeményezésünk lehetővé teszi, hogy a fiatalabb korosztály tagjai is jobban megismerjék az egyetemes magyar kultúra értékeit.