Kínai kutatók új arcmaszkot fejlesztettek ki 48 órás használatra, melyben a legfontosabb szűrőanyag a grafén - közölte a kínai Repülőmotor-kutató Intézet (AECC) kedden.
Az AECC pekingi aeronautikai anyagkutató intézetének (BIAM) munkatársai grafén-polipropilén réteget applikáltak az arcmaszk úgynevezett nem szőtt textil alapanyagára.
A grafén kétdimenziós, vagyis egyetlen atom vastagságú nanoanyag, amely ígéretes lehetőségeket tartogat az űrrepülés, az energiaszektor és az orvosbiológiai eszközök ipara számára.
A hagyományos, nem szőtt textilből készült maszkokkal szemben az új grafénréteges arcvédő egy irányban áteresztő, ezért kényelmesebb a viselése, ráadásul több mint 48 órán át használható, sokkal hosszabb ideig, mint a hagyományos - nem szőtt polipropiléből készült - arcvédők.
A grafénnek kitűnő optikai, elektromos és mechanikai tulajdonságai, széleskörű antibakteriális és antivirális képességei vannak, előállítása egyszerű.
Az AECC BIAM kifejlesztette a baktériumálló grafénes nem szőtt textil anyag, valamint a grafénmaszk kísérleti gyártási technológiáját is.