A képviselőjelöltséget ugyancsak nem zárta ki Hadházy Ákos és Keresztes László Lóránt, de ahogy fogalmaztak, elgondolkodik rajta Gál József és Csarnó Ákos is.
Csárdi Antal fővárosi önkormányzati képviselő az MTI megkeresésére úgy fogalmazott: ha azt érzi, hogy tud segíteni az LMP-nek azzal, hogy elindul a társelnökségért, akkor megteszi. Ugyanakkor Budapest mellett tette le a voksát, így az országgyűlési képviselőségért nem indul.
Hadházy Ákos antikorrupciós szakszóvivő, országos elnökségi tag úgy fogalmazott: ha a jelöltállítás folyamata során úgy érzi, megvan a kellő bizalom iránta és a támogatás mögötte, vállalja a jelöltséget mindkét posztra. Hadházy Ákos 2014-ben az LMP listájának negyvenedik helyén volt.
Ungár Péter úgy fogalmazott: döntésének meghozatalához kivárja a rendelkezésére álló mintegy két hetet. Keresztes László Lóránt országos elnökségi tag pedig azt mondta: döntéséről elsőként a párt tagságát kívánja tájékoztatni. Keresztes László Lóránt 2014-ben az LMP országos listájának hatodik helyén szerepelt.
Csarnó Ákos, közigazgatási szakszóvivő az LMP Heves megyei szervezetének felkérésére fontolgatja indulási szándékát - közölte. A politikus 2014-ben a kilencedik helyen állt a párt országos listáján. Pártelnökként nem akar elindulni.
Gál József országos elnökségi tag, az LMP szóvivője úgy fogalmazott: a képviselő-jelöltségen elgondolkodik, a társelnökségen nem. Ő a lista hatvankilencedik helyén állt.
Gál József az MTI-nek azt is elmondta: a társelnöki jelentkezések július 5-én éjfélkor zárulnak le, ekkor már a képviselőjelöltek sora is biztossá válik.
Társelnök-jelöltté az válhat, akit legalább egy tag jelöl, és programja közzétételével elfogadja a jelöltséget. Az LMP alapszabálya szerint a pártnak egy férfi és egy női társelnöke van, jelenleg Schiffer András helyére keresnek új társelnököt.
Képviselőnek az lesz jelölhető, aki szerepel a párt 2014-es országos listáján.