Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság (OIF) adatgyűjtéséből – amelyet a Világgazdaság kérésére készített el – kiderült:
A statisztika szerint 6199 szerb, 2965 kínai és 2779 vietnámi és 1806 indiai állampolgár is kapott hasonló engedélyt. .
Az OIF csak ebben az évben szeptemberig
Többségük a kormánypropaganda sugalmazásával ellentétben nem kárpátaljai magyar, hanem az ország középső és keleti régióiból érkezett ukrán.
A Magyarországra érkezett munkavállalók száma viszont 2017-hez képest drasztikusan nőtt:
A Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke, Kordás László az Alfahírnek februárban úgy fogalmazott:
Miközben nap, mint nap hallunk a migráció borzalmas veszélyeiről, az EU-n kívüli, úgynevezett harmadik országból érkezők számára kiadható munkavállalási vízum feltételeit folyamatosan könnyítik. Ennek a nyilvánvaló célja a bérek letörése.
Márciusban a Jobbik törvényjavaslatot nyújtott be, mely szerint minden 10 embernél többet foglalkoztató magyarországi munkáltatót köteleznének arra, hogy a 10 munkavállalóból legalább 9 rendelkezzen uniós állampolgársággal, a külföldi dolgozóikat pedig tanítsák meg magyarul, legalább alapfokú szinten.
"Elég volt abból, hogy a padláson dugdossák Vlagyimirt"
A Jobbik által benyújtott, a magyar munkavállalókat védő kvótarendszert felállító törvény kapcsán szólalt fel hétfőn a parlamentben Stummer János. Mint mondta: a hétvégén benyújtott javaslatuk szerint minden 10 embernél többet foglalkoztató magyarországi munkáltató kötelezve lesz arra, hogy a 10 munkavállalóból legalább 9 rendelkezzen uniós állampolgársággal, a külföldi dolgozóikat pedig tanítsák meg magyarul, legalább alapfokú szinten.