Nyílt levélben kérték számon a kirúgott tanárok Maruzsa Zoltán államtitkárt

Nyílt levélben kérték számon a kirúgott tanárok Maruzsa Zoltán államtitkárt

„Milyen erkölcsi alapon áll és vezet egy államtitkárságot Ön, aki hazugságra biztatja a beosztottjait?”

A Kölcseyből elbocsátott Palya Tamás, Törley Katalin és még kilenc, a polgári engedetlenség miatt kirúgott pedagógus nyílt levélben fordult Maruzsa Zoltánhoz, számonkérve a köznevelési államtitkárt, hogy milyen erkölcsi alapon ítélkezik a pedagógusok felett – írja a 444.hu.

„A pedagógus szakszervezetnek címzett, 2022. augusztus 30-i keltezésű levelében Ön a következőt írja: »A polgári engedetlenség a hatályos jogban ismeretlen tiltakozási eszköz. Alkalmazása felveti azt a kérdést, milyen erkölcsi alapon állnak és tanítanak azok a pedagógusok, akik önmaguk sem tartják be a rájuk is vonatkozó jogszabályokat.«

Az elmúlt héten pedig a következőket írta Antalffy Péter főosztályvezetőnek, a telex.hu megkeresésére adandó válasz megvitatásában: »Nagy nehézségben lennétek, ha mindig csak a színtiszta igazat kellene mondani«” – olvasható a levélben, amit a tanárok azzal folytatnak, hogy szerintük ennek a mondatnak a leírása több kérdést is felvet.

Például hogy:

„Milyen erkölcsi alapon áll és vezet egy államtitkárságot Ön, aki hazugságra biztatja a beosztottjait?”illetve„Milyen erkölcsi alapon ítélkezik Ön a polgári engedetlenségben résztvevő tanárok felett, miközben az Ön által irányított intézményekben – ezek szerint – bevett gyakorlat a hazudozás?”

Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára előadást tart az Oktatási Hivatalban. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A levelet Palya Tamáson és Törley Katalinon kívül még Horváth Brigitta, Kapin Lilla, Molnár Barbara, Nemes Mária, Ősi Judit, Pfeiffer Norbert, Rábai János, Szabó Márton és Törökné Pethő Erzsébet írták alá.

Címlapkép: Törley Katalin, a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból kirúgott pedagógus, a Tanítanék mozgalom képviselője a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumnál. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd