A washingtoni Zogby Research Center október és november folyamán 5374 tizenöt és harmincnégy év közötti arab fiatalt kérdezett meg Marokkóban, Egyiptomban, Szaúd-Arábiában, az Egyesült Arab Emírségekben, Kuvaitban, Jordániában, Bahreinben és a palesztin területeken.
Marokkóban, az emírségekben és Egyiptomban a megkérdezettek 80 százalékánál is többen vélik úgy, hogy a terrorszervezetek tevékenysége az iszlám teljes kiforgatását jelenti. Jordániában 61, Szaúd-Arábiában 57, Kuvaitban viszont csak 45 százalék véli így.
Kuvaitban a legmagasabb, 39 százalék azok aránya, akik úgy gondolják, hogy a radikális szervezetek időnként felvetnek olyan kérdéseket, amelyek dolgában egyetértenek velük. Szaúd-Arábiában 28 százalék, Bahreinben 21 százalék, a palesztinok körében pedig 17 százalék gondolja ezt.
A felmérés arra is kitért, hogy a megkérdezettek szerint mi hajszolja a fiatalokat a terroristák karjaiba. Az emírségekben 69 százalék, Marokkóban a megkérdezettek fele, Egyiptomban és Jordániában 38, illetve 37 százalék azt mondta, hogy a korrupt, elnyomó és nem demokratikus kormányok. A palesztin területeken, Bahreinben és Szaúd-Arábiában viszont sokan úgy vélik, hogy az arab területek külföldi megszállása miatt válnak fiatalok radikálissá.
A megkérdezettek túlnyomó többsége minden országban arra az álláspontra helyezkedett, hogy meg van győződve arról, hogy a vallásnak jelentős szerepe lesz hazája jövőjében.
A felmérés az Abu-Dzabiban található Tabah Alapítvány számára készült, amelynek adatai szerint a 34 év alatti lakosság az arab országokban a teljes népesség több mint felét teszi ki.