Az újság katonai forrásokra hivatkozva úgy fogalmazott, hogy Ankarának "legtermészetesebb joga" megvonni mástól a légi bázis használati engedélyét. Az amerikai légierő számára elsősorban logisztikai szempontból fontos Incirlik, mert ott állomásoznak a légi utántöltésekhez használt repülőgépei. A Yeni Safak szerint ha az amerikai repülőgépek nem szállhatnak fel Incirlikből, az önmagában meggátolja az Egyesült Államok harcát az IÁ ellen.
Washington az egyik leghatékonyabb szövetségesének tekinti a szíriai kurd fegyvereseket az IÁ-val szemben és azt szeretné, ha az YPG csatlakozna a Törökországgal közösen tervezett hadművelethez.
Törökország ugyanakkor terrorszervezetként tartja nyilván az YPG-t és attól tart, hogy a határ szíriai oldalán megerősödő kurdok a törökországi kurd autonómiatörekvéseket is felélénkítik.
Az incirliki támaszpont az Egyesült Államok hadereje mellett a NATO-nak is évtizedek óta a legfontosabb légi bázisa Törökországban, sőt az egész közel-keleti térségben. Törökország rendelkezik a NATO második legnagyobb katonai erejével.
A török haderő augusztus 24-én a lázadó Szabad Szíriai Hadsereg (SZSZH) oldalán indított hadműveletet Észak-Szíriában. A beavatkozás elsődleges célja az, hogy megtisztítsa a határ mentét az Iszlám Állam és a Népvédelmi Egységek milicistáitól. Ankara és az SZSZH a közelmúltban felszabadította Báb városát az IÁ uralma alól, következő lépésként pedig az YPG ellenőrizte Manbídzs ellen indul, hogy "visszaadja azt jogos tulajdonosaiknak, az araboknak".