Azt hittük, sosem lesz kész: Átadták a felújított Palatinus Strandfürdőt és a Margitszigetet

Csupán több hónapot sikerült csúszni vele...

Tarlós István főpolgármester ünnepi beszédében úgy fogalmazott, a beruházás mérföldkő a Palatinus mozgalmas életében.

A főpolgármester kifejtette: a fedett részlegben egy 100 négyzetméteres medencét és egy 60 négyzetméteres gyerekmedencét építettek, valamint egy hideg és meleg vizes merülőmedencét alakítottak ki. Ezen kívül finn szaunát, pihenőbokszokat és gyógyászati részleget hoztak létre.

Kiemelte, a Palatinus Budapest legnagyobb területű egész évben működő fürdője, vendégváró- és gyógyítóhely egyaránt.

Tarlós István beszámolt arról, hogy a fürdőberuházáson túl további fejlesztések is történtek a Margitszigeten, így megújultak a sétányok és a játszóterek, további Mol Bubi állomásokat telepítettek, 43 ezer négyzetméteren gyepesítettek és több mint 180 ezer növényt telepítettek.

A főpolgármester nagyvonalúan "elfeledkezett" arról, hogy a felújításnak már májusban be kellett volna fejeződniük, és kijelentette:

"a beruházások időre elkészültek".

Szőke László, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója arról beszélt, hogy tavaly 3,2 milliárd volt az üzemeltetési adózás előtti eredménye a cégnek.

A vezérigazgató felidézte, hogy 2014-ben bővítették a Rudas fürdőt, 2015-ben a Dandár fürdőt, a következő évben a Paskál strand következett, idén a Palatinus volt soron. Jövőre a tervek szerint a csillaghegyi strandot, 2019-ben a pesterzsébetit, 2020 környékén a Király fürdőt szeretnék megújítani - mondta.

Szőke László közölte, míg 2010-ben 2,9 millió látogató volt a budapesti fürdőkben, tavaly a számuk már meghaladta a négymilliót, és a Budapestre érkező külföldi turisták 60 százaléka veszi igénybe valamelyik fürdőt.

Kitért arra is, hogy szeptemberben elkezdődik a Palatinus fürdőépületének homlokzati falát díszítő faliképnek, Pekáry István Dál-kisasszonyok násza című munkájának rekonstrukciója.

A strandfürdő felújítása nettó 2,895 milliárd forintba került.

Megújul a Palatinus

Ez különösen a Bauhaus-jellegű főbejárat szempontjából lesz érdekes, amely idősebb Janáky István építész tervei alapján készült. Az 1937-ben átadott komplexumot a népszerű fürdőhely korabeli bővítése hívta életre, s a két világháború közötti építészeti stílus egyik legtisztább képviselőjének számított hazánkban.