A Magyar Nemzetnek azzal indokolta döntését:
ő nem ehhez az ellenzéki párthoz csatlakozott korábban.
Jancsó a ferencvárosi fideszes ingatlanmutyik feltárásával tett szert országos ismertségre. Az ügyben hűtlen kezelés ügyében nyomoz a Budapesti Rendőr-főkapitányság korrupciós és gazdasági bűnözés elleni főosztálya.
A történetből akkor lett igazán kerek botrány, amikor Bácskai János polgármester megtorlásként Jancsó Andreát és az Együtt képviselőjét, Baranyi Krisztinát kizárta városfejlesztési bizottságból.
A Jancsó kilépéséről szóló hírt Schiffer András, az LMP volt frakcióvezetője azzal a megjegyzéssel osztotta meg a Facebookon, hogy nagyon sajnálja a döntést, de
"maximálisan megértem az indokait."
Schmuck Erzsébet "méregkeverése" áll a háttérben?
Az Alfahírnek több, az LMP belső viszonyaira rálátó forrása azt állította, hogy a zöld párton belüli komoly hatalmi harcok állnak Jancsó Andrea IX. kerületi önkormányzati képviselő kilépésének hátterében. Név nélkül nyilatkozó forrásaink egyértelműen Schmuck Erzsébet, az LMP frakcióvezető-helyettesének „méregkeverésére” panaszkodtak. A politikus annyira ragaszkodott a befutó helyhez a párt listáján (vasárnap lett nyilvános, Schmuck a negyedik helyet kapta rajta), hogy mindent elkövetett a potenciális női ellenfelek kiszorítása érdekében – tudtuk meg. Jancsó Andrea csak a 28. helyet kapta a pártlistán, ami nem elég a parlamentbe való jutáshoz. Forrásaink szerint Hadházy Ákos és Szél Bernadett nem volt képes gátat vetni a lista körül kialakult harcoknak és mutyiknak, miközben a párton belül állandóan a munka, illetve a teljesítmény értékét hangoztatták.