"Mi vagyunk a nép és miénk a hatalom" – beszédekkel kezdődött a mai tüntetés

A Kossuth téren nagyjából 1500 tüntető gyűlt össze eddig, röviden összefoglaljuk, hogy miről beszéltek a felszólalók.

Szíjártó Imre, CEU-hallgató: Követeljük, hogy engedjék szabadon azokat a tüntetőket, akiket bevittek. A rabszolgatörvény mellett a közigazgatási bíróságokról is beszélt, szerinte megszűnt az állam bírói felügyelete.

Kunhalmi Ágnes, MSZP: Az elmúlt évek megosztottsága után a szakszervezetek is felnőttek a feladathoz és majdnem tízezer embert vittek utcára a rabszolgatörvény ellen. A politikai ellenzéknek is ez a feladata, korábban is ez lett volna, de jobb később, mint soha.

Donáth Anna, Momentum: Tegnap őt is elrángatták a rendőrök, de azt mondta, hogy nem a Momentum alelnökét vitték földre is húzták el, hanem egy tüntető lányt.

Varga-Damm Andrea, Jobbik: Mit keresnek egy színpadon politikailag ennyire különböző emberek? – Együtt keresik a népük boldogulását, amit 1990-ben azok ígértek meg, akik most beteg depotaként próbálnak a nép hátán ugrálni. Az árak nyugatiak lettek, a bérek keletiek.

Hercegh Mária, Magyar Szakszervezeti Szövetség Nőtagozatának vezetője: Nem akarunk sokat, csak ugyanannyit, mint egy határral odébb, nyugat felé. Mérhetetlen cinizmus, hogy a kormány ezt nem bér, hanem túlóra-emeléssel akarja megoldani.

Vadai Ágnes, DK: Nem normális az a hozzáállás, hogy akik nem értenek egyet a Fidesszel, azok nem magyarok. Akiknek többsége van, azoknak felelőssége is van, ráadásul ez csak egy parlamenti többség, ami nem egyenlő a társadalmi többséggel. Szerdán világossá vált a Parlamentben, hogy nem veszik figyelembe azokat az embereket, akiket az ellenzéki politikusok képviselnek.

Tordai Bence, Párbeszéd: Az új ellenzéket a rendőrök gumibotjai kovácsolják össze, erősek vagyunk, egyre erősebbek leszünk. Mi vagyunk a nép és miénk a hatalom.

Schmuck Erzsébet, LMP: Rabszolgatörvény helyett tisztességes béreket és megélhetést. Sokat ettől a kormánytól nem várhatunk, de követeljük, hogy vonják vissza a rabszolgatörvényt.

Krasznahorkai Emma, a tüntetés szervezője: Nem a rendőrökre, hanem a rendszere kell haragudni.

A tüntetés hivatalosan 18 órakor véget ért, az emberek el is indultak a térről a Margit híd irányába. A környéken elszórtan vannak rohamrendőr-csoportok, a parlamenti főlépcső előtt körülbelül 10 méterrel is sorakoznak egyenruhások, pedig az elmúlt két nap tüntetésein a lépcsőn álltak. Tudósítóink a helyszínen vannak, ha történik valami, beszámolunk róla.