"Csak" női párosban sikerült Babos számára a továbbjutás

Felemás napja volt az Australia Open hétfői napján Babos Tímeának, női párosban tovább ment, vegyes párosban viszont ez nem sikerült.

Első hétfői mérkőzésén Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic címvédőként győzött a női párosok negyeddöntőjében. Babosék ellenfele az amerikai Raquel Atawo és a szlovén Katarina Srebotnik volt, akiket két szettben győztek le (6:4, 7:5.), a találkozó 1 óra 17 percig tartott. Következő ellenfelük a Jennifer Brady, Alison Riske amerikai duó lesz.

Ezután Fucsovics Mártonnal az oldalán a Nicole Melichar, Bruno Soares amerikai, brazil duótól szintén két játszmában kikapott (6:3, 6:2). A beszámolók szerint a magyar teniszezőknek nem volt esélye ezen a meccsen.