Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a csütörtöki online kormányinfón a kabinet szerdai döntéseit ismertette.
Mint ahogyan megírtuk, tegnap meghalt 214, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 3607 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést.
Az eddigi, első adaggal beoltottak száma 3 419 450 fő, közülük 1 453 300 fő már a második oltását is megkapta.
214-en elhunytak, 3607-tel nőtt a fertőzöttek száma hazánkban
Meghalt 214, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 3607 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - tájékoztat a kormányzati portál csütörtökön. Az eddigi, első adaggal beoltottak száma 3 419 450 fő, közülük 1 453 300 fő már a második oltását is megkapta.
Gulyás Gergely a tájékoztatón először arról beszélt, hogy pénteken már elérhetjük a 3,5 millió oltást. Amint ez megvan, a belügyminiszternek kell erről határozatot hoznia, így jelen állás szerint
A Miniszterelnökséget vezető miniszter úgy látja, jó esély van arra, hogy jövő héten elérhetjük a 4-4,5 millió oltottat,
így aki most regisztrál, akár egy-két héten belül megkaphatja az oltását.
Mint elmondta, eddig 4,6 millió fölött van a beoltottak száma, 260 olyan ezer ember van, akit regisztráció nélkül oltottak be, többségében egészségügyi dolgozókról és idősotthonokban dolgozókról van szó.
Iskolák újranyitása
A miniszter úgy látja, helyes volt a döntés hogy újranyitották részben az oktatást. Az óvodások 60, az alsó tagozatos iskolások 70 százaléka élt a lehetőséggel, az arány növekszik - mondta.
6 ezer milliárd forintos alapot hoztak létre
Gulyás arról is beszélt, hogy néhány héten belül benyújtják a 2022-es költségvetés tervezetét.
Kiemelte a kormány egy
A bértámogatási rendszerről szólva Gulyás elmondta, eddig több mint 72 milliárdnyi támogatást ítéltek meg.
Veszélyhelyzet
A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint
a veszélyhelyzet meghosszabbítása az ország cselekvőképességét biztosítja, amire azért volt szükség, mert a járványnak még nincs vége.
Ennek véghatárideje az őszi ülésszak utáni 15. nap. Hozzátette, a kormány bármikor megszüntetheti a veszélyhelyzetet, ha már nincs rá szükség, ez mindenkinek az érdeke.