Győzelemmel kezdte az olimpiai felkészülést a magyar férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott győzelemmel kezdte meg közvetlen felkészülését a tokiói olimpiára, ugyanis pénteken 12-10-re legyőzte a horvát csapatot.

Az MTI a VLV.hu beszámolója alapján azt írta, hogy a Horvátországban edzőtáborozó Európa-bajnok magyarok a zárt kapus mérkőzést kifejezetten jól kezdték, a harmadik negyed elején már 8-4-re vezettek. Utána viszont a hazaiak nemhogy egyenlítettek, hanem még a vezetést is átvették a záró játékrész elején. Azonban Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese az egyaránt három gólig jutó Zalánki Gergő és Pásztor Mátyás vezérletével 12-9-re fordított, a horvátok erejéből pedig már csak a szépítésre futotta a hajrában.

A magyar válogatott a dél-afrikai, az amerikai, a görög, a japán és az olasz csapattal szerepel majd azonos csoportban a július 23-án rajtoló tokiói játékokon.

Horvátország-Magyarország 10-12 (3-4, 1-3, 4-1, 2-4)
magyar gólok: Zalánki, Pásztor 3-3, Hosnyánszky, Varga, Jansik, Vámos, Pohl, Hárai 1-1