Az Euronews megbízásából az Opinio által 990 fős mintán, mobiltelefonos applikációval készített közvélemény-kutatásából kiderült,
A 16-59 éves okostelefonnal rendelkezők körében nemre, korra, végzettségre, településtípusra reprezentatív felmérés szerint a Pegasus-ügyet tíz százalék tartotta jelentéktelennek.
A fővárosiak 91, a falvakban élők 77 százaléka tartja súlyosnak a lehallgatásokat, amelyek – több mint 70 százalék szerint – hátrányosan hatottak a megfigyeltek életére.
Mindössze 5 százalék vélte úgy, hogy ennek nem is volt semmilyen következménye.
A túlnyomó többség elképzelhetőnek tartja,
Ezt a lehetőséget csak a válaszadók 2 százaléka zárta ki.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai Kormányinfón szűkszavúan beszélt csak a Pegasus-ügyről, illetve természetesen felmondta a kötelező leckét és álbotránynak, hisztériakeltésnek nevezte az elmúlt évek egyik legsúlyosabb botrányát.
Titkolózás: a kormányinfón sem árulták el, hogy Magyarország megvásárolta-e a kémszoftvert
A szokásos időpontnál korábban tartotta meg általános tájékoztatóját, a kormányinfót Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. A tárcavezetőt a kémbotrány után négy nappal kérdezhette a sajtó. Az uniós vitával kapcsolatban Gulyás Gergely azt mondta, hogy a helyreállítási alap nélkül is elindítja új gazdaságélénkítő programját a hazai költségvetésből.
A tárcavezető szerint a kormányülésen nem merült fel a Pegasus-botrány, mert „nem tartják fajsúlyos ügynek", ugyanis nem vetődött fel, hogy bárkit jogellenesen figyeltek volna meg. Úgy véli ez csak egy hisztéria a magyar kormány ellen. Ugyanakkor továbbra sem válaszolt arra kérdésre, hogy vett-e Magyarország ebből a szoftverből. "Az, hogy milyen eszközöket használ a magyar állam, nem nyilvános adat, de nincs is jelentősége" – fogalmazott a miniszter, hozzátéve: politikai állásfoglalása miatt senkit nem hallgatnak le Magyarországon.