Jakab Péter, a Jobbik miniszterelnök-jelöltje írásbeli kérdéssel fordult Orbán Viktorhoz, figyelmeztetve a kormányfőt a magyar emberek vásárlóerejének csökkentésére.
KSH: júliusban 4,6 százalékkal lett drágább az élet az előző évhez képest
Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál, az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,5 százalékkal nőttek.
Mint írta, bár statisztikai hivatal augusztus végén kimutatta, hogy a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete az előző év azonos időszakához képest 3,5 százalékos növekedett, azonban 2021. július 8-án a fogyasztói árak alakulására vonatkozó adatsor is publikálásra került, ugyanerre a júniusi időszakra, és ebből kiderült, hogy pontosan 5,3 százalékkal emelkedtek az árak tavalyhoz képest.
"Nem nehéz megállapítani tehát, hogy a fogyasztók vásárlóereje nemhogy növekedett volna, hanem éppen csökkent. Nem kicsit csökkent, hanem 1,8 százalékkal. Egyetlen esztendő leforgása alatt az étolaj ára 25,5, a margarin ára 8,2 a tojás ára 7,8 emelkedett, míg a liszt ára idén 7,7 százalékkal került többe, mint tavaly"
- írta Jakab Péter.
Nem sok, de legalább kevés: 0,3 százalékos kompenzációt kaphatnak még a nyugdíjasok
Mint megírtuk, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdai jelentése szerint augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,9 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál, havi összevetésben pedig átlagosan 0,2 százalékkal nőttek. Augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,9 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál, havi összevetésben pedig átlagosan 0,2 százalékkal nőttek - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
- szúrta oda Orbán Viktornak a jobbikos politikus.
Jakab Péter nyilván a megoldásokra volt kíváncsi, azonban azzal nem szolgált Orbán Viktor. De még csak nem is ő válaszolt, hanem Dömötör Csaba propagandaállamtitkár, aki nagyrészt a 11 évvel ezelőtti állapotokhoz hasonlította össze a jelenlegi a helyzetet. Annyi konkrétumot közölt csak, hogy 4,7 millióan dolgoznak, többen, mint a
járvány előtt, valamint hogy a munkanélküliség újra 4 százalék alá csökkent. Azonban egyáltalán nem mindegy, hogy valójában mennyit is ér a fizetése ezeknek a munkavállalóknak valójában.