A szakember a Magyar Időknek azzal kapcsolatban nyilatkozott, hogy kedd délelőtt életveszélyesen megszúrt egy bedrogozott, ellátásra szoruló férfi egy mentőápolót.
Zacher Gábor az interjúban azt mondta, évente átlagosan 31-en halnak meg kábítószer-használat miatt.
Magyarországon 45 millió alkalommal fogyasztanak drogot egy év alatt, a 20 ezer magyar kábítószerfüggő fele marihuánát használ. Hozzátette: 6-7 ezer harmadik generációs, intravénás drogfogyasztóval sem az egészségügy, sem a rendőrség, sem a szociális ellátórendszer nem tud mit kezdeni. "Ez a populáció a probléma, mert közülük kerül ki az, aki megszúrja a mentőápolót" – mondta.
Közölte továbbá: Magyarországon egy hétvégén 200 ezren szívnak marihuánát. Ez azt jelenti, hogy 200 ezer embernek jelenthetne két év börtönbüntetést a magyar jogszabályok alapján. És ha ennyi embert letartóztatna a rendőrség "egy vidám szombat éjszaka", bedőlne a rendszer.
Hangsúlyozta, azokban a családokban, amelynek legalább az egyik tagja alkoholista, a gyereknek hétszer nagyobb esélye van arra, hogy maga is alkoholista legyen. "Az otthonról hozott értékek alapján fogja azt mondani a buliban, hogy nem kér a drogból" - mondta, hozzátéve, hogy a családon belül kell keresni a probléma gyökerét. Nem kell felkészíteni a gyereket, mielőtt elindul a buliba, hiszen a szülő ad neki egy értékrendet, ami alapján saját maga fogja meghozni a döntést. Minden az őszinte szülő-gyerek közti kommunikációról szól - vélekedett Zacher Gábor.