A Levegő Munkacsoport megbízásából készült közvélemény-kutatás egyik legfontosabb kérdése az volt:
„Egyetért, vagy nem ért egyet azzal, hogy a Városligetben ne létesítsenek építményeket, kizárólag a meglévő, leromlott zöldfelületeket, játszótereket, sportterületeket, sétányokat újítsák fel.”
A válaszadók 75 százaléka egyetértett abban, hogy nincs szükség új épületekre a park területén, de azt is 55 százalék ellenezte, hogy a Ligetbe új kulturális és múzeumi épületek kerüljenek.
Egy másik kérdés kapcsán, amely csak a meglévő zöldfelületek, játszóterek, sportterületek és sétányok felújítására vonatkozott, a válaszadók 97 százaléka jelezte, támogatná az elképzelést.
A komplex múzeumi és kulturális negyed tervére pedig 64 százalék mondott egyértelmű nemet.
Konkrét intézmények esetében 83 százalék nem szeretné, hogy a Nemzeti Galériát a Várból a Városligetbe költöztessék.
Egyéb projektek
A kormányzati hivatalok Budai Várba való költöztetése 77 százalék számára nem szimpatikus.
Ugyanakkor azzal a felvetéssel, miszerint a Nyugati pályaudvar mögött, az eredeti állapotok helyreállításával zöldterületet kellene létrehozni a Városliget folytatásaként, a megkérdezettek 85 százaléka egyetértett.
A válaszadók 76 százaléka az elmúlt egy évben megfordult a Városligetben, 61 százalékuk pedig ellátogatott a Budai Várba.
A felmérés eredménye jól jelzi, hogy a budapesti lakosok inkább arra szeretnék használni a Városligetet, amire megálmodói eredetileg szánták: a természeti környezet által nyújtott, rekreációs jellegű kikapcsolódásra.
Ebbe az elgondolásba pedig nem fér bele a zöldterületek további csökkentése, és egy nyüzsgő turistanegyed létrehozása, ami végképp megszüntetné a Liget amúgy is sokat csorbult közpark jellegét és funkcióját.