Hiába a koronavírus-járvány nyomán megjelent gazdasági válság, a miniszterelnök kedvenc csapata idén sem panaszkodhat és úgy tűnik jövőre sem lesznek anyagi gondjai a Puskás Akadémiának. Az már a TAO rendszer 2011-es bevezetésekor is nyilvánvaló volt, hogy a sportcélú támogatások odaítélésénél a jelentősebb futballmúlttal nem rendelkező Felcsút lesz a legkedvezőbb helyzetben.
Akkoriban még azt kommunikálták a miniszerelnök környezetében hirtelen feltűnő "focimogulok", hogy ezekből a forrásokból a hazai utánpótlás-nevelést segítik, aminek a kormányfő tőszomszédságában lévő csapat lesz az egyik fő bázisa. Ez azonban csak félig-meddig sikerült, mivel a Puskás Akadémia kezdőcsapatában rendre nem az ott nevelkedő magyar fiatalok kaptak lehetőséget, hanem külföldi légiósok.
Hogy ebből a jelentős összegből mit szeretnének megvalósítani, az egyelőre még nem ismert, mert a felcsúti focialapítvány a honlapján egyelőre nem tette közzé a sportfejlesztési programját. A nagy arányú támogatás azért is kérdéses, mert az idei év gazdasági teljesítményét, - ebből kiindulva a cégek forgalmát és pénzügyi helyzetét is, - jelentős mértékben befolyásolta a koronavírus-járvány és annak negatív hatásai.
Ám ez nem jelent nagy gondot a PAFC gazdálkodásában, hiszen a Fejér megyei település focialapítványának eddig is főként a NER-be tökéletesen beágyazott cégek adják a TAO-jukat. Olyan cégek, melyek rendre jól szerepelnek az állami közbeszerzéseken, vagy épp szoros üzleti kapcsolatban állnak a Puskás Akadémia elnökével, Mészáros Lőrinccel.