Ahogy beszámoltunk róla, január 2-án a MostMi! elnevezésű Facebook-csoport szervezett tüntetést az Operaház elé.
Ezen egyébként a Betyársereg és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tagjai is megjelentek, hogy kifejezzék nemtetszésüket a kormány intézkedései ellen, ugyanakkor tiltakozzanak az EU ellen is. A nyugati forgatókönyvet követő, a véleményszabadságot egyoldalúan hirdető tüntetők azonban nem tolerálták őket, rájuk támadtak.
Jellemző módon az eseménynek akkora politikai „sikere” lett, hogy nemsokkal később a szervező, Várady Zsolt önként elhagyta a süllyedő hajót, de most úgy tűnik, mégis megérte neki még erre a kis időre is égetni magát ezekkel a fiúkkal-lányokkal.
A „norvég pénzek” kapcsán megismert Tényi István most feljelentést tett az ügyészségen a tüntetések szervezőivel szemben, mert számításai szerint több adomány (bevétel) gyűlt össze, mint amennyit aztán ebből felhasználtak. A feljelentés szerint legalább személyi jövedelemadót kellett volna fizetnie a tüntetés rendezőinek a megmaradt összeg után, de ha a vizsgáló szerv egyéb bűncselekményekre utaló jelre is rábukkan, akkor a NAV beavatkozását reméli Tényi.
Úgy tudni, hogy már az internetadó elleni tüntetés is gyanús lehet (ami ugye a „nagy októberi civil forradalom kiindulópontja” volt), és a vs.hu-n megjelent cikk szerint Tényi a nyomozóhatóságot arról tájékoztatta, nem lehet tudni, hogy kik, mikor, kiknek pontosan mennyi összeget mire, milyen céllal adtak át.
Hogy mennyi az annyi? Az elszámolásokból az derült ki, hogy az Operaház előtti tüntetés szervezői 374 ezer forintot „spóroltak meg”, amiből aztán biztos összejöhetett egy jó kis buli valamelyik belvárosi romkocsmában.
Amikor korábban hosszabban foglalkoztunk a ballib tüntetések hasztalanságával, három fejezetben foglaltuk össze a (nyilvánvaló) ellenérveket. Ezek szerint itt a negyedik „pofon” is: az egész „civil” szerveződés mögött egyszerű pénzügyi tevékenység zajlik.
Ezért tényleg megéri kimenni.