Március 15-én Áder János a koronavírus elleni védőoltás fontosságát is kiemelte ünnepi beszédében, köszöntője azonban nem maradt reakció nélkül:
A köztársasági elnök nem testesíti meg a nemzet egységét, mert csak aláír és pecsétel
- vélekedik Áderről a Jobbik. A párt egyébként közvetlen államfőválasztást is szorgalmaz.
Dr. Brenner Koloman jobbikos országgyűlési képviselő szerint ugyan a vírus mellett a megélhetés, valamint a növekvő munkanélküliség jelenleg az emberek legfőbb problémája, de úgy véli, hogy a köztársasági elnök intézménye is fontos változásra szorul. Brenner erről már korábban is benyújtott törvényjavaslatot, miszerint osztrák modell alapján a parlamenti választások közötti félidőben lenne szükség az államfő megválasztására, méghozzá közvetlenül a választók által. Emellett valós jogkörökkel is felruháznák a mindenkori államfőt.
- hangsúlyozta az ellenzéki képviselő, hozzátéve, hogy szerinte most csupán "aláírás és pecsételés a joga". Úgy látja, hogy egy, a nép által megválasztott köztársasági elnöknek nagyobb lenne a legitimációja is, amit egy polgári demokráciában elengedhetetlennek tart. Előremutató lenne, "ha minden pártnak ki kellene állítania egy olyan köztársasági elnök-jelöltet, aki meg tudná testesíteni a nemzet egységét" - érvel a politikus, aki azt is elárulta, hogy az ellenzéki előválasztás szakmai programjába is bekerült az utóbbi javaslat, melyben úgy tűnik, konszenzus van a résztvevő pártok között.
Jakab Péter miniszterelnök-jelölti esélye is szóba került, melyről a politikus több közvélemény-kutatás alapján azt gondolja, a Jobbik elnöke "az egyik legtámogatottabb és legelfogadottabb jelölt az ellenzéki oldalon". Kiemelte, hogy Jakab ráadásul egy integratív jelölt, amit kulcsfontosságú előnyként értékel. Továbbá a "proli" jelző is előkerült a Jobbik kommunikációját illetően, mivel abban többek közt a "párizsi" is előtérbe került. Erre reagálva Brenner elmondta,
A néppárti képviselő szerint egy pártban helye van többféle véleménynek is.
Brenner a 40 millió eurós járványügyi segély kapcsán leszögezte, hogy azt nem a kormánynak, hanem közvetlenül a magyar embereknek kellene eljuttatni. Mint érvel, túlárazott közbeszerzések és egyéb projektek helyett a kis- és középvállalkozásokra, az oktatásra, illetve az egészségügyre volna érdemes ezt a forrást fordítani, mivel a magyar polgárok jólétét ez szolgálná, s ígérete szerint egy "új nemzeti egységkormány" utóbbira fektetné a hangsúlyt.