Elon Musk agyimplantátumokat fejlesztő Neuralink cége - helyi idő szerint - csütörtökön bejelentette, hogy az amerikai gyógyszerfelügyelet (FDA) engedélyezte az emberekkel végzett klinikai vizsgálataik elindítását - írta a The Guardian online kiadása pénteken, amit az MTI szemlézett.
Musk 2019 óta legalább négy alkalommal beszélt arról, hogy az orvosi technológiai cége által fejlesztett agyimplantátumokat hamarosan már embereken is tesztelni fogják.
Ezekkel egyebek mellett a lebénult vagy látássérült embereken lehetne segíteni. Sőt, amennyiben a Neuralink vállalat terméke sikeres lesz, az emlékek „lementése” és „újrajátszása” is megtörténhet.
A 2016-ban alapított cég először 2022 elején kért engedélyt az embereken végezhető klinikai vizsgálatokra, de akkor az FDA még elutasította.
A gyógyszerhatóság több feltételt is szabott az engedélyezéshez, köztük a lítium akkumulátorral, az implantátum vezetékeivel, valamint az eszköz eltávolításának biztonságosságával kapcsolatban felmerült problémák megoldását.
Musk cége csütörtökön a Twitteren számolt be arról, hogy zöld utat kaptak a gyógyszerfelügyelettől.
"Ez az FDA-val szorosan együttműködő Neuralink-csapat hihetetlen munkájának eredménye, olyan fontos első lépés, amely lehetővé teszi, hogy technológiánk egy napon sok emberen segíthessen"
- fogalmaztak.
A cég hozzátette, hogy a klinikai vizsgálathoz "még nem indult el a résztvevők toborzása".
(Címlapkép: Twitter)