Palesztin és izraeli illetékesek is megerősítették a lapnak az amerikai diplomácia közbelépését, de John Kirby, az amerikai külügyminisztérium szóvivője szerint nem pontosak a beszámolók részletei.
A palesztin elnök hétfőn Párizsban négy nyugállományba vonult egykori izraeli nagykövettel találkozott, akik elmondták: Mahmúd Abbász az elmúlt hetekben kifejezte szándékát egy találkozóra Netanjahuval, de azt állította, hogy azt
megakadályozta egy "harmadik, nem izraeli tényező".
A lap szerint az izraeli kormányfő már hetek óta számos csatornán sürgetett találkozót Abbásszal a békefolyamat felélesztésére, mert tart a nemzetközi javaslatoktól, az erőszak újjáéledésétől, valamint attól, hogy Abbász az ENSZ-közgyűlésen szeptember végén felmondja az 1993-as oslói palesztin-izraeli egyezményt vagy annak bizonyos pontjait.
A palesztin elnök készségét jelezte egy közvetítőnek az esetleges találkozóval kapcsolatban, de közölte, hogy ezt előbb meg kell beszélnie John Kerryvel. Az amerikai külügyminiszter a palesztin és az izraeli illetékesek szerint egyöntetűen a csúcs lemondását kérte, illetve azt, hogy várjanak vele, amíg ő és Abbász találkoznak az ENSZ New York-i közgyűlésén.
Palesztin források szerint az amerikai külügyminiszter azért akadályozta meg a találkozót, mert
személyesen akart közvetíteni a tárgyalásokon.
Izraeli oldalon úgy vélik, Kerry válaszának az volt az oka, hogy az iráni nukleáris egyezmény amerikai kongresszusi elfogadtatásán dolgozott, és nem volt ideje a palesztin-izraeli viszály ügyeire.
Amerikai források kétségbe vonják a történtek palesztin változatát, azt állítván, hogy ezzel az Egyesült Államokra akarják hárítani a felelősséget Abbász ódzkodásáért egy személyes találkozótól Netanjahuval.
Az amerikai közvetítéssel folytatott izraeli-palesztin béketárgyalások legutóbbi fordulója kilenc hónapig tartó eredménytelen egyezkedés után kölcsönös vádaskodások kíséretében 2014 áprilisában szakadt meg.