A BASF 5,9 milliárd euróért veszi meg a Bayer cég Crop Science vetőmagtermelő és növényvédelmi üzletágának jelentős részét.
A Bayer 2016 szeptemberében jelentette be a vetőmagok előállításával foglalkozó amerikai Monsanto felvásárlását 66 milliárd dollárért.
Brüsszel a múlt év közepe óta vizsgálta versenyjogi szempontból a Monsanto felvásárlását. A Bayer-Monsanto fúzió engedélyezéséről idén márciusban hozta meg a döntést az Európai Bizottság azzal, hogy a Bayer kötelezettséget vállalt Crop Science üzletrészének az értékesítésére. Azt viszont tovább vizsgálta az Európai Bizottság, hogy az üzletrész eladása a BASF-nek megfelel-e a versenyjogi előírásoknak. Erre mondott igen hétfőn Brüsszel.
Tovább szűkül az élelmiszeripar - közben pedig Kína permetezheti már az európai földeket
Az Alfahír gyakran foglalkozik azzal a folyamattal (mert szerintünk így lehet megvédeni a nemzeti érdekeket), amely során az élelmiszer eljut a termőföldtől az asztalunkig. Azt tudjuk, hogy a földrablások, spekulációk korát éljük, ezt a birtokkoncentrációt azonban tovább súlyosbítja a multinacionális agrárkémiai cégek világuralmi törekvése.
A Bayer-Monsanto fúzióval az agrárvegyiparban és a vetőmagtermelésben világméretekben meghatározó óriáskonszern jöhet létre. Az egyesülés után a Bayer árbevétele a jelenlegi mintegy 46,3 milliárd euróról 60 milliárd euróra, az alkalmazottak száma pedig 117 ezerről közel 140 ezerre emelkedhet.