A Miniszterelnökség szerdai közleményében azt írta: a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) tavaly év végén ajánlotta fel együttműködését az InternetKon - internetről szóló nemzeti konzultáció - médiatámogatásában Deutsch Tamásnak, az internetről szóló nemzeti konzultáció előkészítéséért és lebonyolításáért felelős miniszterelnöki biztosnak.
"A közszolgálati média támogatásával a magyar polgárok széles körét érhetjük el a konzultáció során, amelynek eredményeként sokak digitális tudása gyarapodhat, attól függetlenül, hogy az ország melyik pontján élnek a válaszadók, illetve mely korosztályba tartoznak. Hazánk a nemzeti konzultációval jelentős lépést tehet a digitális fejlődés útján" – idézte Deutsch Tamás szavait a Miniszterelnökség közleménye.
Orbán Viktor - az országos méretű felháborodás nyomására - október 31-én jelentette be, hogy a távközlési adó kiterjesztése (ismertebb nevén internetsarc vagy internetadó – szerk.) a korábban tervezett formában nem vezethető be, ezért január közepén nemzeti konzultációt indítanak az internetről, benne az internet szabályozásáról és pénzügyi kérdésekről. A kormányfő azt mondta, "választ kell kapnunk arra a kérdésre, hogy az interneten keletkező hatalmas extraprofit hova lesz, és nem lehetne-e annak egy részét itt tartani Magyarországon, és bevonni a költségvetésbe".
A Fidesz még aznap közölte, hogy Deutsch „twitterhuszár” Tamás lesz a konzultáció felelőse. Az EP-képviselő később az mondta: az internettel kapcsolatos nemzeti konzultáció január közepére összeálló kérdései azt „hivatottak majd körüljárni”, hogy az internetfelhasználók hogyan tudják „minél szabadabban, minél többen és minél olcsóbban használni a világhálót”.
Megjegyezte, hogy internetszolgáltatók, nagy multicégek, közepes és kisvállalatok, internetfelhasználók, szakmai és társadalmi szervezetek, valamint politikán kívüli közéleti szereplők bevonásával szeretné megvitatni, milyen kérdésekben kérjék ki a magyar állampolgárok véleményét.
Szabó László Zsolt, az MTVA vezérigazgatója december 22-én írt levelet Deutsch Tamásnak, amelyben felajánlotta a közmédia együttműködését az internethasználatról és digitális fejlesztésekről szóló nemzeti konzultációban. Az MTVA „rendkívül fontosnak tartja” a nemzeti konzultációt, és bízik abban, hogy "az együttműködés eredményeként olyan rendszer kialakítása válik lehetővé a kormány számára, ami a legtöbb magyar ember véleményét tükrözi".