A BBC-nél elmondták, hogy a brit műsorszolgáltatót egyelőre nem értesítették az iráni kormány döntéséről, de egyik tudósítójuk nemrégiben egy napot töltött Teheránban.
Hoszein Nusábádi, az iszlám kultúra minisztere az AP amerikai hírügynökséget arról tájékoztatta, hogy a BBC munkatársait egy riport elkészítése erejéig engedik dolgozni az országban.
A forgatási engedély - amelyet a BBC angol nyelvű világszolgálata kérelmezett - csak egy hétre szól, és mindaddig érvényes, amíg tiszteletben tartják az ország valamennyi törvényét és szabályát - hangsúlyozta a miniszter.
Nusábádi azt is hozzátette, hogy a BBC perzsa nyelvű hírszolgálata tovább is ki van tiltva Iránból.
Irán 2009-ben tiltotta ki a BBC perzsa nyelvű hírszolgálatának újságíróit, később – az elnökválasztást követő tüntetések idején - pedig a világszolgálat tudósítóját is. Teherán többször is kémkedéssel vádolta meg a brit műsorszolgáltatót. A helyi média gyakran titulálta a BBC-t a gyarmatosítás vén rókája propagandaapparátusának.
A döntés vélhetően a Nagy-Britanniával való viszony rendezését szolgálja. Nagy-Britannia 2011-ben zárta be teheráni nagykövetségét, miután iráni keményvonalasok megostromolták a misszió épületét és más brit diplomácia létesítményeket.
Irán és a nagyhatalmak – közöttük Nagy-Britannia – júliusban Bécsben állapodtak meg véglegesen az iráni atomprogramról.