A választási vereség óta a volt first lady és külügyminiszter nem is nagyon jelenik meg a nyilvánosság előtt, csak két gyermekjogi konferencián vett részt, amiről még a választások napja előtt állapodott meg a szervezőkkel. A Clinton házaspárt egykor kifejezetten baráti kapcsolat fűzte Donald Trumphoz és feleségéhez, Melaniához, a választási csaták tüzében azonban ez a barátság megsemmisült.
A Clinton-házaspár előtt röviddel George W. Bush volt elnök is hivatala közölte, hogy ő és felesége, Laura Bush szintén jelen lesz a beiktatási ünnepségen. Bushék
"örvendenek, hogy szemtanúi lehetnek a hatalom békés átadásának, amely az amerikai demokrácia egyik alappillére, és Donald Trump elnök és Mike Pence alelnök beiktatásának"
- olvasható a közleményben. Örömük azonban mégsem lehet olyan felhőtlen vagy legalábbis őszinte, mert a Bush-család finoman szólva sem támogatta Trumpot az elnökválasztási kampány során. Jeb Bush volt floridai kormányzó, az idősebb Bush fia és George W. Bush öccse a republikánus elnökjelöltségért folyó küzdelemben Trump vetélytársa volt. Tavaly júliusban kijelentette: „Amerika szenvedni fog", ha Donald Trump lesz az elnöke.
Az amerikai politikában hagyomány, hogy a régebbi elnökök és hitveseik részt vesznek az új elnök beiktatási ceremóniáján a Capitolium előtt. Az Egyesült Államok 45. elnökének beiktatási ünnepségén jelen lesz Jimmy Carter korábbi elnök és felesége, Rosalynn is, a 92 éves idősebb Bush az egészségi állapota miatt várhatóan nem tud Washingtonba utazni.