Csapodi szerint nincs szükség erre a hihetetlen mennyiségű és folyamatosan bővülő tananyagra. Tudatos reformra szükség van, de a szakmának, és nem a politikusoknak kellene ezzel foglalkozni - vélekedik.
A szakember szerint ma Magyarországon túlzott az iskolákban is megmutatkozó társadalmi szétszakítottság.
„Szülőként támogathatom ezt a kontraszelektív rendszert, mert a saját gyerekemnek nyilván a legjobbat akarom, és ha valamelyik tanár nem olyan jó, akkor magánórákkal pótolom, de ezek össztársadalmi szinten nagyon rossz folyamatok.”
Csapodi szerint bár a tanári továbbképzések többségének nincs értelme, hatalmas pénzek mozognak cégek felé, ezeket az összegeket pedig úgy könyvelik el, mint amik az oktatásba mennek.
Csapodi szerint ha a kormányon lévők nem veszik észre, mekkora forrástöbbletet kellene a pedagógusi fizetésekbe fektetni, akkor a Fideszt a 2002-eshez hasonló helyzet fenyegetheti, amikor nagyrészt az oktatásügy miatt veszítette el a választást.
„Mert a társadalom jelentős része a saját bőrén tapasztalja, mi van valójában az oktatásban. És látják, hogy nem tejjel-mézzel folyó Kánaán.”