etikátlannak és igazságtalannak tartja
az orvoskamara javaslatát, amely szerint büntetni kellene a paraszolvenciát
- nyilatkozta Cser Ágnes, a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (MSZ EDDSZ) elnöke szombat reggel az állami hírcsatornának. A kormány kedvenc egészségügyi szakszervezeti vezetőjének azután kellett kiállni a kormányzat mellett, miután a Magyar Orvosi Kamara új vezetése - végre - az asztalra csapott:
Megbénulhat a sürgősségi ellátás, ha az orvosoknak nem sikerül megállapodni a kormánnyal
Belátható időn belül összeomolhat a sürgősségi ellátás, ha Kásler Miklós minisztériuma nem rendezi az orvosi fizetéseket. A Magyar Orvosi Kamara elkészítette a bérajánlatát és megfogalmazta követeléseit, a szervezet erről egyeztetett sztrájktárgyalás keretén belül az Emberi Erőforrások Minisztériumában. A fővárosi sajtótájékoztatón a MOK elnöksége arról beszélt, hogy csak így lehet itthon tartani az orvosokat.
Cser Ágnes egészen különös módon közelítette meg a paraszolvenciát:
ami nélkülözhetetlen, ahhoz, hogy tisztességes gyógyító munka folyjon.
"Tehát az orvos-beteg kapcsolatba ma nem fér bele egy büntethetőség, illetve később sem. Ehhez oktatási és képzési tanfolyamok, társadalmi viták, beszélgetések szükségesek, ahhoz, hogy a 70 év örökségét a tudat szintjén ki tudjuk vezetni"
- fogalmazott.
Felszólalt az orvosok fizetésének megemelése ellen is, ugyanis az "összedöntené" az országot, illetve társadalmi értelemben igazságtalan, hogy egyetlen foglalkozási csoport olyan bérfejlesztésben részesüljön, amilyenben a többi nem.
Cser Ágnes mindig is népszerű az egészségügyi dolgozók körében:
Egy szakszervezetis, aki a pedagógusokkal és az egészségügyisekkel szemben még mindig a kormányt védi
Nem kell sztrájkolni és nem kell kormányt buktatni, mert már „megsztrájkoltuk" az érdemi tárgyalást! - nyilatkozta Cser Ágnes a lapnak, arra reagálva, hogy több ágazat, így a szociális területen dolgozók is ugrásra készen állnak (ez a szóösszetétel szerepel a Magyar Idők elnevezésű médiatermékben) egy esetleges közös sztrájk meghirdetésekor.
Lukács László György, a Jobbik egészségügyi szakpolitikusa is szomorúan hallotta tőlünk, mit is mondott Cser Ágens.
"Ez egy végtelenül sértő és lenéző álláspont az orvosokra nézve, és ellentétes az egész orvosi hivatással és az orvosi esküvel"
- fogalmazott. Az érdekvédő által elmondottak azt feltételezik, hogy
ez alapján akár lehetne fizetős is az egészségügy - tette hozzá.
A politikus leszögezte, pont a paraszolvencia megléte az etikátlan és az igazságtalan.
Lukács László György egyébiránt megjegyezte, a Jobbik már a kezdetektől fogva a paraszolvencia kivezetésért küzdött, és ha a választások úgy alakultak volna, 2020-ra megszüntették volna a hálapénzt.