A 168 óra értesült úgy, hogy a napokban megkezdődött az MSZP és a D-Net Informatika Kft. közötti tárgyalás az adósságrendezésről. Információik szerint a szocialisták részletfizetési konstrukciót dolgoztak ki, kérdéses még, hogy ezt a kft. vezetése elfogadja-e. Úgy tudják, az MSZP a D-Net Kft.-nek utalandó összeget ingatlaneladásból tervezi fedezni.
A hosszú ideje húzódó ügy végén a Fővárosi Ítélőtábla ítélete szerint a pártnak nemcsak 16 milliós kamatot, hanem a csaknem 96 millió forintnyi elmaradt vállalkozói díjat is ki kell fizetnie a cégnek.
Állami hirdetések, milliárdos bánatpénz, cégek hitelezése - így vásárolta fel a Fidesz az MSZP-t
Nem új keletű pletyka, hogy a Nemzeti Együttműködés Rendszerébe (NER) belekényelmesedett, egyébként érték- és témavesztésben szenvedő MSZP anyagi fenntartásában bizony érdekelt a kormánypárt. Ez Orbán Viktoréknak a centrális erőtér fenntartása szempontjából fontos, a szociknak pedig biztos parlamenti frakciót eredményez - és persze szemezhetnek a húsosfazék körüli morzsákból is.
Emlékezetes, korábban többször is beszéltek arról, hogy Puch Lászlón, az MSZP-pénztárnokán keresztül a Fidesz állami pénzekhez juttatta a szocialistákat - és sokan úgy vélték, ezért is adhatták fel Molnár Gyuláék a kormányváltás gondolatát.
Már nyár elején megjósolták: októberben kicsinálják Botkát - ők állnak a háttérben
Cikkükben azt írták, a pártban súlyos érdekellentétek vannak, a Botka-ellenes kör egyik vezére pedig Puch László expénztárnok, a Népszava, a Vasárnapi Hírek és a Szabad Föld újságok tulajdonosa. Az említett lapokban rendszeresen súlyos milliókért hirdet a kormány, az pedig nyílt titok, hogy sokan a Fidesz beépített embereinek tartják az öreg szocikat.
Mindenesetre a pénz nagy úr, ugyanakkor a jelöltségét a pártnak frissen visszaadó Velez Árpád szerint az MSZP jelenlegi vezetése hozta katasztrofális, legyengített állapotba a szocialista pártot.