Mi is beszámoltunk róla, hogy mind a 12 gyereket és az edzőjüket is sikerült kimenteni a két hétig tartó barlangi fogságból Thaiföldön, itt például az akcióról készült videó látható.
Elon Musk Tesla és SpaceX-vezért, korunk egyik legnagyobb szupersztárját Twitteren kezdték vegzálni a követői, hogy tehetne valamit a sikeres mentés érdekében. Musk és mérnökei gyorsan reagáltak is: megterveztek, felépítettek és leteszteltek egy mini-tengeralattjárót, ami komoly és elismerésre méltó teljesítmény, de a feladatra gyakorlatilag alkalmatlan volt, mert merevtestű járművel picit ésszerűtlen lenne bemászni kanyargós, nagyon szűk járatokba, amit a mentés irányítói jeleztek is. Ettől viszont elgurult Musk gyógyszere.
Nem is szakértő
Musk eleve késve érkezett Thaiföldre a tengeralattjáróval, mert a mentés már folyamatban volt. Az egészet Narongsak Osatanakorn irányította, aki helyi kormányzó volt, de közben lemondott posztjáról és csak a barlangban rekedt gyerekek kihozatalára koncentrált. Ő utasította vissza Musk ajánlatát:
„bár az eszköz technológiailag szofisztikált, nem igazán illeszthető bele küldetésünkbe.”
Az élő Tony Starknál ettől elpattant valami. Először leszögezte, hogy Osatanakorn „nem is szakértője a témának” ráadásul „pontatlanul nevezik a mentés irányítójának” mert ő valójában „volt thai tartományi kormányzó”.
Majd hozzátette, hogy ők ezt jobban tudják: a barlangban készült felvételek elemzése, illetve a SpaceX tervezőivel és búvárokkal folytatott beszélgetései során arra jutottak, hogy a tengeralattjáró „igenis képes lett volna megtenni a teljes utat”, de jófejségből Thaiföldön hagyja az eszközt, mert „hátha szükség lesz még rá a jövőben”.
Feldughatja magának
Ezután Vern Unsworth, Thaiföldön élő brit búvár, aki maga is részt vett a mentésben, a CNN-en keményen beleállt Muskba és az ötletébe:
„Teljesen reménytelen volt, hogy működjön. Fogalmuk se volt róla, hogy milyen volt a barlangi átjáró. A tengeralattjáró úgy másfél méteres volt, és merev, vagyis lehetetlen lett volna kanyarogni vele a járatok szűk kanyarjaiban és a sok akadály között. Az első ötven méteren elakadt volna. Csak egy PR-trükk volt. Elon Musk feldughatja magának a törpetengeralattjáróját. Oda, ahol fáj!”
Cave rescuer on Musk: “It was a PR stunt. It had no chance of working.” pic.twitter.com/uPgRMQLkRx
— Quoth the Raven (@QTRResearch) 2018. július 13.
Pedofil
Vasárnap újra jött Musk, hogy pedofilozzon egyet. A mentést irányító brit búvárt illette a „pedó csákesz” jelzővel.
„Tudod, mit? Ne fáraszd magad a videóval. Majd megcsináljuk, ahogy végigmegyünk a minitengeralattjáróval a Cave 5-ön… Bocs, pedó csákesz, csak kérned kellett volna.”
Musk ezt Twitteren posztolta, de időben kapcsolt, ezért letörölte, viszont az internet egy olyan gonosz terület, hogy ami oda egyszer felkerült, nem tűnik el csak úgy:
Elon Musk deletes tweet accusing diver in Thai rescue of being a pedophile. For those who missed it, here it is again pic.twitter.com/xQ0q22ee31
— zerohedge (@zerohedge) 2018. július 15.