Luis Acuna, az északkeleti Sucre szövetségi állam kormányzója sajtótájékoztatóján nyugalomra intett.
Azt mondta, hogy az állam fővárosának, Cumanának az egyik sugárútján 15 boltot fosztottak ki a tiltakozók: szupermarketekbe, ruhaboltokba és egy optikai boltba is betörtek.
Az ellenzék azt állította, hogy a zavargásokban lelőttek egy férfit, de Acuna ezt tagadta, szerinte senki sem halt meg, és sebesültek sincsenek.
Zavargások voltak a szomszédos Anzoátegui államban is. Nelson Moreno kormányzó azt mondta, hogy ott nyolc embert vettek őrizetbe a fosztogatások miatt, de ketten közülük ismert bűnözők voltak, akik már korábban gyilkoltak, raboltak és loptak.
Moreno az erőszakos tüntetések miatt tanácskozásra hívta a biztonsági szolgálatok illetékeseit és a polgármestereket. Azzal vádolta Henry Ramost, az ellenzék által uralt venezuelai nemzetgyűlés elnökét, hogy erőszakot szít a közösségi médiában.
Az ellenzék szerint a tiltakozások az élelmiszerhiány miatti elégedetlenség nyomán törtek ki.
Venezuelában hónapok óta gazdasági, társadalmi és politikai válság uralkodik.
Az ország legfőbb terméke és exportcikke a kőolaj, devizakészletének 96 százaléka az energiahordozó eladásából származik. Az olajár esése miatt a gazdaság is mélyrepülésbe kezdett. Rendszeresek az áramkimaradások, a termelés akadozik, a boltok üresek, az infláció elszabadult.
Az ország gyakorlatilag minden fogyasztási cikket importál, de már nincs több pénze a behozatal finanszírozására, ez magyarázza az élelmiszer- és gyógyszerhiányt.
A társadalmi konfliktusokkal foglalkozó egyik tudományos központ minapi összegzése szerint a dél-amerikai országban az év első öt hónapjában 680 tüntetés volt az élelmiszerhiány miatt, továbbá 254 fosztogatás és fosztogatási kísérlet.