Még az ellenzéki tüntetések előtt készített Medián felmérés szerint a fiatalok többsége a Fideszhez, a Jobbikhoz és a Momentumhoz sorol, míg a többi ellenzéki párt jelentősen lemaradt az ifjabb korosztály népszerűségi listáján. Amig a DK még egy százalékot sem ért el, az MSZP-P és az LMP 3 százalékon áll, addig a Momentum 10, a Jobbik 11, a Fidesz pedig 36 százalékkal végzett az élmezőnyben.
Ebből látható, hogy a Fidesznek a fiatalok körében valamivel rosszabbak az eredményei, mint a teljes, országos mintán, a Momentumnak legjelentősebb bázisa viszont a most politikai színre lépő generáció.
A Medián azt is megnézte, hogy az adott pártok táborán belül mekkora a fiatalok aránya. Ez az adat azért érdekes, mert értelemszerűen az idő azoknak a pártoknak dolgozik, amelyek több fiatalt tudnak megszólítani. Tehát a 18-25 évesek aránya a pártok szimpatizánsai között:
- Momentum - 31 %
- LMP - 12 %
- Jobbik - 11 %
- Fidesz - 8 %
- MSZP - 4 %
- DK - 0
- Teljes népesség - 9 százaléka kerül ki a 18-25 éves korosztályból
Az Indexen megjelent felmérésben arra is kíváncsiak voltak, hogy az emberek mit gondolnak a politikai generációváltás szükségességéről.
Érdekes eredmény, hogy a Fidesz szavazóinak 25 százaléka gondolja úgy, hogy politikai generációváltásra lenne szükség. 70 százalék szerint pedig „a politikusok sosem változnak – az új politikusok sem lennének jobbak a régieknél.”
A teljes népesség 52 százaléka szeretne generációváltást, 44 százalék pedig nem gondolja, hogy lehetne jobb a politikai osztály.