Ezek a legfontosabb szempontok munkavállaláskor a diákoknak és a nyugdíjasoknak

Ezek a legfontosabb szempontok munkavállaláskor a diákoknak és a nyugdíjasoknak

A diákok számára a versenyképes fizetés, a kölcsönzött munkavállalóknak a stabilitás és a 13. havi juttatás, a nyugdíjasok számára pedig a stabil nyugdíjkiegészítés a legfontosabb szempont a munkavállaláskor egy felmérés szerint.

Az atipikus foglalkoztatás legmotiválóbb munkaerő-megtartó eszközeit vizsgálta közös felmérésében a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ), a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége (KÖZÉSZ) és a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége (MMOSZ). A szövetségek, amelyek a saját szektorukban a piac kétharmadát fedik le, a vizsgálatban a tagszervezeteiket kérdezték a tapasztalataikról.  

A DiákÉSZ a 15 tagszervezetétől beérkezett visszajelzések alapján megállapította, hogy a diákoknak a munkavállalásnál elsősorban a tanulás melletti pénzkereset lehetősége számít, emellett a rugalmas munkavégzés, valamint a nyelvi, szakmai fejlődés lehetősége is motiváló számukra.

A MMOSZ tagjai azt jelezték, hogy a kölcsönzött munkavállalók számára  leginkább a stabilitás és a 13. havi juttatás jelenti a megtartóerőt. A kiszámíthatóság és a különböző bónuszok mellett fontos szempont számukra az is, hogy pontosan tudják, esetleges problémáikkal kihez fordulhatnak.

A KÖZÉSZ 22 tagszervezetétől érkezett válaszok 24 százaléka szerint a nyugdíjasok számára a foglalkoztatásnál a legfontosabb a stabil nyugdíjkiegészítés, a visszajelzések 23 százaléka a közösségbe tartozás élményét, 16 százaléka pedig a megbecsültség érzését emelte ki.

(MTI)