Wintermantel Zsolt (Fidesz-KDNP) kedden a döntéshozóknak címzett nyílt levelében azt írta, hogy Újpesten kiváló közlekedési adottságú területen épülhetne meg az új kórház, a Káposztásmegyerre tervezett intermodális közlekedési csomópont szomszédságában, az M0-ástól fél kilométerre. Így nemcsak az újpestiek, hanem a XV. kerület és a Megyeri híd révén a III. kerület lakói számára is könnyen megközelíthető, korszerű ellátást biztosíthatna - sorolta a kerület vezetője, aki szerint ez már önmagában 300 ezer embert jelent, s ha hozzáveszik az agglomerációban élőket, akkor csaknem félmillió ember egészségügyi ellátásáról van szó.
A polgármester levele szerint ha a kórház és a csomópont is megépül, oda a főváros szinte bármely részéből el lehetne jutni legfeljebb 50-60 perc alatt, ellentétben például a volt OPNI területével, ami nehezen megközelíthető még a Széll Kálmán térről vagy a Hűvösvölgyből is, azaz sokkal kevesebb ember ellátását szolgálná egy ott megépülő kórház.
Wintermantel Zsolt arra is kitért, hogy az Észak-Pesten élő emberek régóta nem kaptak kézzelfogható segítséget az egészségük megőrzéséhez sem az államtól, sem a fővárostól. "Az itt élők joggal érzik úgy, hogy az állam és a főváros is sokkal tartozik Újpestnek" - fogalmazott, kifejtve, hogy a rendszerváltás utáni 20 évben minden kampányban ígértek Káposztásmegyerre metrót, kórházat, egyéb fejlesztéseket, amelyekből nem lett semmi, ellenben "a Demszky-érában hagyták lepusztulni a kórházainkat, a szakrendelőnket, bezárták a szülőotthonunkat".
A polgármester értékelése szerint Észak-Pest minden értelemben megérdemel egy új kórházat, s gyakorlati és társadalmi szempontjainak figyelembevételét kérte a döntéshozóktól.
Tarlós István főpolgármester előző nap a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában egy budai kórház mellett foglalt állást, álláspontja szerint arra az egykori Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) területe a legalkalmasabb.
A Jobbik szerint a Fidesz ötletbörzévé silányította a budapesti kórházkérdést
Immár Tarlós István is beszállt a Rogán Antal által még februárban elindított kommunikációs haddelhaddba, amely során heti rendszerességgel vadabbnál vadabb elképzelésekkel állnak a nyilvánosság elé magukat felelős vezetőknek gondoló kormánypárti politikusok a budapesti egészségügyi ellátórendszer átalakításával kapcsolatban - írta hétfői közleményében Stummer János, a Jobbik budapesti regionális igazgatója.
A politikus szerint Budapest egészségügye, azon belül pedig a sürgősségi ellátás helyzete különösen rossz állapotban van. Az össze-vissza beszélés helyett, az agglomerációval együtt Budapesten 3-3,5 millió ember akut ellátását kell inkább megoldani.