Újabb négy ember halt meg az új típusú koronavírus-fertőzés miatt Észak-Olaszországban kedden, így tízre emelkedett a betegségben elhunytak száma - közölte Angelo Borrelli, az olasz polgári védelmi hatóság vezetője. A három újabb halottat a leginkább érintett olasz régióból, Lombardiából jelentették, míg egy nő Venetóból való, aki Trevisóban hunyt el
A legfrissebb adatok szerint 322-re emelkedett a fertőzöttek száma. A hétfő esti jelentések még hét halálos áldozatról és 222 megbetegedettről szóltak.
Roberto Speranza olasz egészségügyi miniszter közölte: az Olaszországgal szomszédos államok nem zárják le határaikat.
Megállapodtunk, hogy nyitva tartjuk a határokat, mert azok lezárása aránytalan és nem hatékony intézkedés lenne jelen pillanatban
– mondta Speranza újságíróknak, miután uniós egészségügyi miniszterekkel találkozott Rómában.
Továbbra sem azonosították az úgynevezett nulladik pácienst, akitől a fertőzés elterjedt. A legtöbb embert eddig egy 38 éves lombardiai férfi fertőzte meg, aki szintén a vesztegzár területén került kórházba. A súlyos állapotban levő férfi megfertőzte feleségét, barátait, akikkel reggelente együtt kocogott, valamint ezek rokonait is, többek közt egy presszótulajdonost, akinek vendégei is megbetegedtek.
Az egészségügyi hatóságok felszólítottak mindenkit, aki az utóbbi 14 napban a vesztegzártól érintett önkormányzatokban járt, jelentkezzen koronavírus-vizsgálatra.
Marche tartományban nincs beteg, mégis március 4-ig lezárták az oktatási intézményeket. Ezzel kapcsolatban a katasztrófavédelem vezetője Angelo Borrelli bejelentette, hogy a következő órákban „irányelvet” adnak ki, hogy a fertőzéstől mentes tartományok közös intézkedéseket kövessenek, és ne önállóan lépjenek.
A katasztrófavédelem munkáját keddtől Walter Ricciardi az Egészségügyi Világszervezet (WHO) olasz szakértője segíti. Ricciardi kijelentette, hogy nincsen vészhelyzet Olaszországban. Hozzátette, hogy a betegek 80 százaléka meggyógyul.
A Vatikán bejelentette, hogy Ferenc pápa nem halasztja el a hagyományos hamvazószerdai szertartásokat, és semmilyen óvintézkedést nem használ a hívőkkel szemben. Az olasz parlamentben viszont bevezették a képviselők és szenátorok testhőmérséklet-mérését, amit az egészségügyi miniszter túlzásnak nevezett.