Kósa a videóban elmondta, hogy 2012 őszén kereste fel egy csengeri háztartásbeli az ügyvédjével, aki állítása szerint egy nagy összegű örökség tulajdonosa volt. Kósa Lajos úgy érezte, hogy azzal segít a hölgyön és az országon is, ha államkötvényeket vásárolnak.
Aztán
"telt az idő, számtalanszor át kellett írni ezeket a megállapodásokat, de én 2016 végén, 2017 elején azt gondoltam, hogyha valós, ez a történet, akkor már kellett volna, hogy történjen valami"
- fogalmazott.
"És ahogy telt az idő, láttam hogy ebből az ég adatta világon nem lesz semmi. Később más információk alapján azt gondoltam, hogy engem ez a hölgy megtévesztett, és az egész történet egy nagy humbug, és azt gondolom, hogy be is megszüntettem vele a kapcsolatomat. Soha egyetlen egy fillérhez nem nyúltam hozzá, soha egyetlen egy bankszámla fölött nem adta át a rendelkezést a hölgy, azt a bank nem fogadta el"
- idézte most fel szokatlan részletességgel az esetet Kósa Lajos.
A politikus végül azzal próbálta a történet élét venni, hogy "vannak ilyen megkeresések".
Kiszivárgott: valaki megbízta Kósa Lajost, hogy négymilliárd-háromszázötvenhárommillió eurót kezeljen
Négymilliárd-háromszázötvenhárommillió euró felett rendelkezhetett Kósa Lajos a Magyar Nemzet birtokába került hiteles közjegyzői okirat szerint - írja a Simicska Lajos tulajdonában álló lap. Az összeg több mint 1300 milliárd forintnak felel meg. A pénzt az FHB Kereskedelmi Banknál helyezték el.
Azonban azért még nem látja rózsásnak a jövőt:
"Nem lennék meglepve, hogyha még mindenfajta egyéb dokumentum előkerülne, hamisítás, vagy valami egyéb dolog, mert látjuk, hogy választási kampány van".