Ismét az összeomlás határán az amerikai közigazgatás

Az amerikai belbiztonsági minisztérium legkevesebb 30 ezer alkalmazottját kell majd kényszerszabadságra küldeni, ha nem lesz költségvetés.

A szenátus tavaly decemberben úgy szavazta meg a 2015. szeptember 30-áig tartó pénzügyi év költségvetésének utolsó, 1100 milliárd dolláros tételét, hogy a belbiztonsági minisztérium működésére szánt pénzügyi fedezet kérdését február 27-ig nyitva hagyta az új összetételű kongresszus számára. Ebben a novemberi "félidős" választások nyomán a képviselőház után a felsőházban is többségbe kerültek a republikánusok.
 
A kongresszusi konzervatívok a nyomásgyakorlás eszközeként használják a minisztérium büdzséjének ügyét annak érdekében, hogy Barack Obama elnököt megpróbálják rávenni azon rendeleteinek a visszavonására, amelyek megoltalmazzák az illegális bevándorlók egy részét a kitoloncolástól.
 
Johnson elmondta, napi rendszerességgel egyeztet a törvényhozás tagjaival, hogy megpróbálja őket eltéríteni a belbiztonsági tárca működésének veszélyeztetésétől. A miniszter szerint egy szűk stáb a kényszerleállás esetén is tovább működne, ám a szövetségi katasztrófavédelem (FEMA) munkatársai 80 százalékának a munkáját fel kellene függeszteni.
 
A tárcavezető egyúttal sürgette minisztériuma jövő évi költségvetésének megemelését. Állítása szerint ellenkező esetben nem lesz képes finanszírozni a határőrizet megerősítését, a Secret Service állományának a 2016-os elnökválasztási évre való bővítését (a szolgálat az elnökjelöltek biztonságáért is felelős), valamit az államok és városok rendőrségének felszereléssel való ellátását.