Az F-35-ös az Egyesült Államok védelmi minisztériumának legdrágább fegyverprogramja, amelynek becsült költsége megközelíti a 400 milliárd dollárt. Még a legfejlettebb radarok sem érzékelik, legalábbis nem azonnal, és képtelenek követni a repülő valós idejű mozgását. Washington szövetségesei közül is csak néhánynak hajlandó szállítani a repülőből. Izraelbe várhatóan három héten belül megérkezik az "első fecske".
Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő hivatala vasárnapi közleménye kitért arra, hogy a harci gépek vásárlásával Izrael megőrzi légi fölényét közel-keleti szomszédaival szemben.
Az AP hírügynökség megjegyzi, hogy mind Szíriának, mind Iránnak fejlett orosz légvédelmi rendszereik vannak, de - egy névtelenségbe burkolódzó izraeli katonai forrás szerint - az F-35-ösök "nagyon hasznosak" lesznek ellenük. A gépek engedélyezett vevői között van Dél-Korea, Japán és Törökország is.
Elképesztő mennyiségű amerikai fegyver érkezik Izraelbe
Izrael 38 milliárd dolláros (nagyjából 10 ezer milliárd forint) segélycsomagot kap az Egyesült Államoktól védelmi célokra. Az AP hírügynökség emlékeztet rá, hogy a szerdán aláírt megállapodás példátlan: az Egyesült Államok ilyen széleskörű és nagy összegű egyezséget még soha, egyetlen országgal sem kötött.
Washington 38 milliárd dollárnyi segéllyel támogatja meg Izrael fegyverkezését
Ez az elkötelezettség Izrael biztonsága iránt megingathatatlan, az izraeli nép jóléte és Izrael állam jövője iránti őszinte és tartós aggodalomra épül - fogalmazott a Fehér Ház közleményében.