A franciaországi, a belgiumi és a dániai terrorcselekmények után Netanjahu, Izrael miniszterelnöke, Európa zsidóságát áttelepülésre szólította fel.
2014-ben, az egy évvel ezelőtti számokhoz képest nyolcvan százalékkal, 8636 főre nőtt a nyugat-európai országokból a Szentföldre települt zsidók száma, ez két évtizedes rekord. Kétszer annyi izraelita hagyta el Franciaországot, mint az Amerikai Egyesült Államokat, pedig a tengerentúli országban tizenegyszer annyi (5 400 000 fő) zsidó él, mint az európai uniós tagállamban (478 000 fő).
A Privatbankar.hu jegyzete szerint az európai zsidó szervezetek egy része nemet mond Netanjahu ajánlatára, azt hangulatkeltésnek nevezik. Úgy vélik, hogy a kivándorlás nem megoldás, mert a muszlim terrorizmus a teljes európai demokráciát fenyegeti, ezért összefogásra van szükség.
Izrael a párizsi merényletek előtt, ez évben tízezer francia zsidó érkezésére számított, ez a szám növekedhet. Nem az erősödő szélsőjobboldal, hanem az írás szerint a közel-keleti konfliktus miatt, amely a nonszensz teória szerint az európai földrészen erősebb hatással bír, mint a közel-keleti államban.
A franciaországi rasszista cselekmények fele, egyre növekvő mértékben a zsidók ellen irányul. A tavalyi év első kétharmadában 527 antiszemita támadást regisztráltak, ez kilencvenszázalékos ugrást jelent az előző esztendőhöz képest. Hasonló tendencia zajlik Nagy-Britanniában, a Campaign Against Antisemitism felmérése szerint a brit zsidók majdnem fele arra az álláspontra jutott, hogy nincsen jövője a szigetországban.
A Survation és a Jewish Chronicle felmérése szerint a nagy-britanniai zsidók tíz százaléka vándorolna ki, de rámutatnak arra, hogy ez nem magas szám, hiszen a brit fiatalok tizenhét százaléka szintén elhagyná hazáját.
Erdogan török elnök kijelentette, hogy Izrael brutális hadműveletei Gázában túltesznek „Hitler barbárságán”, ez a kijelentés tizenhétezer törökországi zsidót ösztönözhet kivándorlásra. Magyarországon az izraeli World Jewish Population szerint 48 600 főt tesz ki a zsidó közösség.