Kajarendőrség alakulhat, hogy fellépjenek a tisztességtelen piaci szereplők ellen

A napilap megkeresésére a hatóság közölte, hogy jövőre továbbfejlesztik az intelligens élelmiszerlánc-biztonsági elemzőrendszert, a cél egy korszerű kockázatelemzési rendszer kialakítása, hogy minél több információ kerülhet a rendszerbe.

A Nébih tájékoztatása szerint a kiemelt ügyek igazgatósága 2016-ban is számos esetben derített fel illegális tevékenységeket, majd hozott nyilvánosságra élelmiszerlánc-hamisítási, csalási ügyeket. Folytatódott az illegálisan működő, többek között internetes kereskedő vállalkozások tevékenységének ellenőrzése is.

A hivatal munkatársai idén több mint 989 tonna terméket vontak ki a forgalomból, mintegy 588 ellenőrzés során 27 esetben függesztették fel a vállalkozások működését, és mintegy 380 millió forintnyi bírságot szabtak ki.

A Nébih ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy az élelmiszer-ágazatban mintegy 200 ezer vállalkozás működik, és ezeknek több mint 90 százaléka tisztességesen dolgozik és bővült a legális piaci szereplők köre. 
Jövőre a Nébihnek az egyik legnagyobb kihívást az ősszel megjelent madárinfluenza jelentheti, amely a hazai baromfiállományban már most is komoly károkat tett.