A napokban megjelent hírek alapján a koronavírus-járvány második hullámára készülve a kormány a KRÉTA rendszer fejlesztésére készül.Mivel ezzel kapcsolatban sok az ellentmondásos információ a sajtóban, Csányi Tamás jobbikos politikus az emberi erőforrások miniszteréhez, Kásler Miklóshoz fordult, hogy megtudja
- Eddig az adófizetőknek mennyibe került a Kréta rendszer átalakítása, szoftveres bővítése?
- Milyen módon kívánják a rendszert alkalmassá tenni a tantermen kívüli digitális oktatás lebonyolítására?
- Mennyibe kerül mindez, és milyen forrásból valósítható meg? Mikorra lesz kész a digitális oktatásra alkalmas KRÉTA?
Válaszában a miniszter kitér rá, hogy a KRÉTA rendszer kibővítése és átparaméterezése a koronavírus járvány első hulláma kapcsán használt funkciók esetében többletforrást nem igényelt. Az alábbi pontos adatokból kiderül, hogy március és június közepe között mire is használták pontosan a rendszert.
Kásler arra még kitér a válaszában, hogy a Digitális Kollaborációs Modul terét fejlesztik, illetve ennek kiemelt funkciói mit takarnak és milyen újításokat tartalmaznak majd, ennek költségeit viszont nem árulja el. Helyette a jól bevált Kormány rendeletre hivatkozik, majd a kozbeszerzes.hu oldalra irányítja Csányit.
A KRÉTA DTK modul funkcionalitásának egy része 2020. október 1-től lesz elérhető, a teljes fejlesztés pedig a miniszter elmondása szerint 2020 végéig fejeződik be.