A március ötödikén tartott szlovákiai parlamenti választáson a 150 fős pozsonyi parlamentbe bekerült, Marián Kotleba vezette, a szlovák sajtó által szélsőjobboldaliként jellemzett Mi Szlovákiánk - Néppárt (LS-NS) 8,04 százaléknyi szavazatot szerzett, ami 14 mandátumot jelent számukra.
"Azon kívül, hogy egyenruhában masírozik (...) és (a fasiszta szlovák állam, no meg a náci Németország ellen irányuló) Szlovák Nemzeti Felkelést a történelmünk legszomorúbb történésének minősíti, arról beszél, hogy az a csaknem hatvanezer zsidó, akiket elhurcoltak a szlovák államból, nem a mi nemzetünk problémája, mivel nem zsidó, hanem szlovák nemzet vagyunk. Kotleba fasiszta" - jelentette ki Andrej Kiska a szlovákiai Korponán (Krupina) a város vezetőségével tartott találkozó után. Korpona abban a besztercebányai megyében van, ahol Marián Kotleba az előző megyei választásokon megyefőnöki posztot szerzett, és ahol pártja a márciusi parlamenti választáson az egyik legjobb eredményt érte el. Kiska hozzátette: azon lesz, hogy a szlovák politikába ne kerülhessenek be szélsőséges csoportok és ne válhassanak normális politikai partnerré.
A pozsonyi törvényhozás összes pártja elzárkózott a Marián Kotleba vezette - erősen euro-szkeptikus, az európai uniós (EU) és NATO integrációt elutasító - politikai csoportosulással folytatandó együttműködéstől. A szlovák államfői posztot politikai újoncként - az Amerikai Egyesült Államokból hazatért vállalkozóként - 2014-ben megszerzett Andrej Kiska a márciusi parlamenti választások után - a szokásjogot felrúgva - egyedül Marián Kotlebát nem hívta meg a szlovák államfő központjaként működő Grassalkovich palotába konzultációra.