Íme, a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX törvény összeférhetetlenségről szóló paragrafusai:
84. § Nem létesíthető kormányzati szolgálati jogviszony, ha a kormánytisztviselő ezáltal hozzátartozójával irányítási (felügyeleti), ellenőrzési vagy elszámolási kapcsolatba kerülne
(Tehát dr. Bartus Adrienn csak otthon irányíthatja a férjét, a Hivatalban nem. Na, de mi történik, ha mégis fennáll ez a nem kívánt helyzet?)
86. § A kormánytisztviselő köteles haladéktalanul írásban bejelenteni, ha vele szemben törvényben meghatározott összeférhetetlenségi ok merül fel, illetve ha kormányzati szolgálati jogviszonyának fennállása alatt összeférhetetlen helyzetbe kerül. A munkáltatói jogkör gyakorlója köteles haladéktalanul írásban felszólítani a kormánytisztviselőt az összeférhetetlenség megszüntetésére. Amennyiben a kormánytisztviselő az összeférhetetlenséget a felszólítás kézbesítésétől számított harminc napon belül nem szünteti meg, kormányzati szolgálati jogviszonya megszűnik.
dr. Bartus Adrienn főosztályvezető, a IX. kerületi közmeghallgatáson
Nos, információink szerint a fent hivatkozott felszólítás megtörtént (persze, ha nem történt volna meg, az is elég nagy káoszról, illetve rendszertelenségről árulkodna, hiszen április elseje óta csak feltűnt már Tarnai Richárd kormánymegbízottnak, a munkáltatói jogkör gyakorlójának a turbékoló gerlepár), és Bartus Adrienn be is jelentette az összeférhetetlenségét. Sőt, azóta már az a 30 nap is lejárt, amit az összeférhetetlenség megszüntetésére ír elő a törvény.
Ellenben a Szűcs-Bartus házaspár továbbra is a Kormányhivatal tisztviselői, azaz törvénysértő a fennálló jogviszony. Ebben az esetben viszont jogtalanul hoz döntéseket, ezzel pedig megkérdőjeleződik az eddigi tevékenysége is.
Most már csak azt a kérdést kell megválaszolni, hogy ki a csuda védi Bartus Adriennt, hogy Tarnai Richárd kormánymegbízott sem mer vele ujjat húzni, és nem távolítja el a pozíciójából?