„Ez persze nyilvánvalóan képtelenség és az elnökség nagy többséggel le is szavazta ennek lehetőségét. Azonban sok jelöltünk mégis tartott attól, hogy mi van, ha Schiffer betartja az ígéretét”
mondta Hadházy a 24.hu-nak.
A lemondott társelnök arról is beszélt, hogy a Fidesz megkörnyékezett ellenzéki politikusokat, így nem véletlen, hogy néhányan úgy viselkedtek, mintha a kormánypárt diktálna nekik.
„Tudok olyan esetekről, amikor pénzt kínáltak a kormányoldalról ellenzéki politikusnak, hogy utóbbi ne lépjen vissza, így gyengítse a kormányváltás esélyét.”
Azt reméli, hogy az LMP-ben nem fizettek le senkit.
„Nem tudok bizonyítékot, és remélem, hogy nem. De mind az LMP-ben, mind a többi ellenzéki pártban is úgy politizálnak többen, mintha a Fidesz diktálta volna nekik. Az például nem nagyon történhetett másképp, mint fideszes megrendelésre, hogy Harangozó Tamás, az egyik legaktívabb és legszorgalmasabb jelölt csak a 16. lett az MSZP listán.”
Hadházy átgondolja, hogy milyen formában érdemes folytatni a politizálást, de nem fogja elengedni a dolgot. Az egyik legnagyobb problémának azt tartja, hogy az ellenzék nem tudta elhitetni, hogy meg akarja újítani az országot.
Schiffer: semmi nem igaz az egészből
Schiffer András az Azonnalinak azt mondta Hadházy nyilatkozatáról, hogy
„Semmi nem igaz az egészből.”
Ingerülten hozzátette, ő nem fenyegetett senkit perrel, saját maga miatt soha nem is indított pert, de most ezt fontolgatja Hadházyval szemben a kijelentése miatt.
Az ő sztorija úgy szól, hogy Sallai megkérdezte tőle, mi van akkor, ha a párt egyéni visszalépések miatt veszíti el az állami támogatást, jogilag számonkérhetők lesznek-e a jelöltek emiatt? Schiffer magánemberként elmondta a véleményét erről a kérdésről.
Később Sallai már jogászoktól hivatalosan is kapott szakvéleményt, de Schiffer szerint ez semmilyen esetben nem jelent felszólítást, vagy perrel való fenyegetést.
Végül szánalmasnak nevezte, hogy Hadházy a tegnapi eredmény után bűnbakképzéssel van elfoglalva.
(fotó: Szigetváry Zsolt/MTI)