Ma nincs érdemi vita az oktatáspolitikáról

"A különféle érdekelt csoportok, a kormány, a szakma, a szülők, a diákok és a gyermekek között nem falakat kell építeni, hanem hidakat"

- tette hozzá az ellenzéki párt elnöke.

Vona Gábor arról is beszélt, ha a GDP-hez vagy akár a központi költségvetéshez viszonyítjuk az oktatásra fordított összeget, regionális összehasonlításban is sereghajtók vagyunk Európában. Ezért a Jobbik kormányra kerülése esetén "legalább a regionális versenytársaink szintjére" emelné az oktatás finanszírozásának mértékét- fogalmazott.

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) átalakításáról szólva a pártelnök megjegyezte, a Jobbik álláspontja szerint az állam erős szerepére szüksége van az oktatási rendszernek, de ez nem lehet kizárólagos.

Szerinte

az önkormányzatoknak - ahol erre van szándék - meg kell adni a lehetőséget, hogy fenntartóivá váljanak az oktatási intézményeknek.

Rig Lajos, a párt Veszprém megyei országgyűlési képviselője azt mondta: annak ellenére, hogy a kormány 500 milliárd forintot fektetett az egészségügyi infrastruktúra javításába, választókerületében van olyan kórház, amely bár átesett egy kétmilliárdos beruházáson, olyan "elhasznált, túlhasznált és elavult" műszerekkel vizsgálják a betegeket, amelyek a magyar egészségügyben már nem megfelelőek.

A Jobbik valódi nemzeti konzultációjával az ilyen problémákat is feltárná

- tette hozzá.

Képviselőtársa, Kepli Lajos a konzultációról úgy fogalmazott:

fontos, hogy a korrupcióról, illetve az oktatás és az egészségügy helyzetéről átfogó tájékoztatást kapjanak a vidéken és a fővárosban élő emberektől és tájékoztassák őket arról, ami a parlamentben történik nap mint nap.