A dél-ukrajnai Mariupol városának önkormányzata videót tett közzé a városban lerombolt gyermek- és szülészeti kórházról, és azzal vádolta az orosz erőket, hogy több bombát dobtak rá a levegőből.
"A pusztítás óriási. Az egészségügyi intézmény épülete, ahol a közelmúltban a gyerekeket kezelték, teljesen megsemmisült. Az áldozatokról szóló információk tisztázása folyamatban van"
- közölte a tanács.
"Egy szülészeti kórház a város központjában, egy gyermekosztály és egy belgyógyászati osztály... mindez megsemmisült a Mariupol elleni orosz légicsapás során." - mondta Pavlo Kirilenko, a donyecki regionális adminisztráció vezetője.
A donyecki régió rendőrsége szerint az előzetes információk szerint legkevesebb 17 ember megsérült az orosz támadás következtében.
"Az áldozatokkal kapcsolatos információk tisztázása folyamatban van" - közölte a rendőrség.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elítélte a mariupoli kórház elleni légicsapást.
Az elnök ismét a NATO-ra irányította haragját, amiért megtagadta a repüléstilalmi zóna kihirdetését Ukrajna felett.
#russian militaries and politicians should burn in hell and die in utter pain for the #warcrimes they are committing in #Ukraine️! On this videos you can see results of a TARGETED AERIAL ATTACK ON HOSPITAL AND MATERNITY CLINIC in #Mariupol around 3 hours ago!#StopWarInUkraine pic.twitter.com/jIkpAi1pc7
— Ukraine Always Wins (@wins_ukraine) March 9, 2022
Boris Johnson embertelennek nevezte
Boris Johnson brit miniszterelnök szerdán elítélte a dél-ukrajnai Mariupol városának a gyermek- és szülészeti kórházának felrobbantását, mondván: "Kevés romlottabb dolog van, mint a sebezhető és védtelen embereket célozni".
Egy tweetben azt mondta, hogy Nagy-Britannia „több támogatást ad Ukrajnának a légicsapások elleni védekezésben, és felelősségre vonjuk Putyint szörnyű bűneiért”.
Nem érti a városvezető
Szergej Orlov, Mariupol alpolgármestere nyilatkozott a BBC-nek. Orlov azt mondja: "Nem értjük, hogyan lehetséges a 21. században egy gyermekkórházat bombázni."
Azt mondja, az emberek Mariupolban, akiknek sikerült megszökniük a kórházból, "teljes dühben vannak", és "nem hiszik el, hogy ez igaz".
Amint arról beszámoltunk, Ukrajna és Oroszország megállapodott abban, hogy 12 órás tűzszünetet tartanak Ukrajna hat városában, hogy lehetővé tegyék a civilek kimenekítését. Mariupol egyike volt azoknak a városoknak, amelyekre az ideiglenes tűzszünet vonatkozott volna.
(CNN és BBC)